رصد بازار خودرو؛

رونمایی از اسپورتیج جدید کیا در کارخانه ژیلینا + عکس

کدخبر: 509151
موقعیت کارخانه ژیلینا قابل توجه است زیرا دسترسی آسان شرکت کیا به بسیاری از شهرهای بزرگ اروپایی، نیروی کار ماهر محلی، و تامین کنندگان با کیفیت بالا را فراهم می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران ، شرکت خودروسازی کیا  نخستین کارخانه اروپایی خود را در شهر ژیلینا، اسلواکی تاسیس کرد. کلنگ ساخت این کارخانه در سال 2004 به زمین زده شد و تولید انبوه خودرو در آن از ماه پایانی سال 2006 آغاز شد. کارخانه ژیلینا کیا با هزینه اولیه یک میلیارد یورو احداث شد.

این کارخانه در 200 کیلومتری شمال شرقی شهر براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی قرار دارد و فضایی به وسعت بیش از 166 هکتار را پوشش می دهد. زیربنای واحدهای تولیدی این کارخانه نیز 56.8 هکتار است.

موقعیت کارخانه ژیلینا قابل توجه است زیرا دسترسی آسان  شرکت کیا  به بسیاری از شهرهای بزرگ اروپایی، نیروی کار ماهر محلی، و تامین کنندگان با کیفیت بالا را فراهم می کند. حدود 3700 کارگر و بیش از 530 ربات پیشرفته در این کارخانه مشغول به کار هستند.

کیا اسپورتیج  یکی از خودروهای محبوب و پرفروش شرکت کیا محسوب می شود که جدیدترین نسل آن (نسل پنجم) در کارخانه ژیلینا تولید می شود.

کارخانه ژیلینا؛ تاسیساتی با امکانات پیشرفته

تاسیسات تولیدی پیشرفته ژیلینا کیا به پنج بخش مجزا تقسیم می شود که شامل پرس، بدنه، رنگ، پیشرانه و خط مونتاژ می شوند. هر یک از این بخش ها نقشی کلیدی در تولید کارآمد خودروهای جدید ایفا می کند. این مجموعه همچنین دارای یک خط بازرسی و محل آزمایش برای حصول اطمینان از تولید وسایل نقلیه مطابق با استانداردهای سختگیرانه اروپایی است.

یک مرکز آموزشی کارخانه ژیلینا این امکان را برای کارکنان فراهم می کند تا به طور مداوم با استانداردهای بالای مهارت و کار مشخص شده توسط شرکت کیا آشنا شوند. هر بخش از تاسیسات تولیدی ژیلینا با دقت نگهداری می شود تا از عملکرد درست و روان همه چیز و تولید خودروهایی بی نقص اطمینان حاصل شود.

محصولات تولیدی در کارخانه ژیلینا کیا به بازارهای مختلف که بیشتر آنها اروپایی هستند، صادر می شوند.

ظرفیت تولید کارخانه ژیلینا حدود 350 هزار خودرو و 540 هزار پیشرانه در سال است. خط تولید انعطاف‌پذیر این کارخانه امکان تولید هشت مدل خودرو مختلف به طور همزمان را فراهم می کند.

کیا سید  و  کیا اسپورتیج  از جمله مدل هایی هستند که از خط تولید کارخانه ژیلینا خارج می شوند. کیا سید نخستین خودروی تولیدی در این کارخانه محسوب شده و سه نسل از مدل اسپورتیج نیز در آن تولید شده اند. تولید نسل پنجم کراس اوور اسپورتیج از سال 2021 در کارخانه ژیلینا آغاز شده است.  

 
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
کیا اسپورتیج
 
تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: این هفته تحلیل‌گران بازارهای جهانی در انتظار انتشار آمار جدید تورم در ایالات متحده هستند تا بر پایه آن…

از دست ندهید
فلای تودی