به منظور توسعه میادین نفت و گاز کشور؛

امضای تفاهم نامه ۴۰ میلیارد دلاری ایران و روسیه

کدخبر: 509207
مدیرعامل شرکت ملی نفت از امضای بزرگترین سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت نفت خبر داد و گفت: ‌ارزش تفاهم‌نامه‌ای که امروز بین شرکت ملی نفت ایران و گازپروم روسیه امضا شد حدود ۴۰ میلیارد دلار است.
امضای تفاهم نامه ۴۰ میلیارد دلاری ایران و روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محسن خجسته مهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور نیازمند سرمایه‌گذاری جهت توسعه میادین نفت و گاز با اولویت میادین مشترک است گفت:‌ به منظور توسعه میادین نفت و گاز کشور به ویژه میادین مشترک برنامه‌های تولید پیش‌بینی شده به طوری که بر اساس یک برنامه هشت ساله با انجام ۱۶۰ میلیارد دلار برای توسعه میادین نفت و گاز ظرفیت تولید نفت به ۵.۷ میلیون بشکه در روز و گاز به ۱.۵ میلیارد مترمکعب در روز خواهد رسید.

وی افزود: ما امروز در دولت سیزدهم که جهت‌گیری و رویکرد زیربنایی، تحقق رشد اقتصادی کشور است سرمایه‌گذاری در میادین را جزو اولویت‌ها قرار داده‌ایم و دولت سیزدهم با یک جهش با اهمیت و قابل ملاحظه در این بخش مواجه است.

خجسته مهر  عنوان کرد: یکی از جهت‌گیری‌ها این است که با شرکت‌های بزرگ و صاحب نام بین‌المللی همکاری کنیم و سبد سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت ایران را متنوع کنیم.

تیتر یک
  • مقایسه وضعیت اشتغال در بهار ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

    نرخ بیکاری در جمعیت ۱۸ تا ۳۵ سال در بهار امسال ۱۶.۶ درصد برآورد شده که نسبت به بهار سال گذشته یک درصد افزایش یافته…

از دست ندهید
فلای تودی