با حضور رئیس کل بانک مرکزی انجام شد؛

رونمایی از نماد جفت ارز «ریال-روبل» در بازار متشکل ارزی

کدخبر: 509231
اقتصادنیوز: در مراسمی با حضور علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی از نماد جفت‌ارز «ریال‌-روبل‌» در بازار متشکل ارزی رونمایی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس کل بانک مرکزی گفت: نماد جفت ارز "ریال-روبل" امروز رونمایی شد که علاوه بر ۵ هزار دانشجوی پزشکی ایرانی در روسیه، تجار نیز با نرخ توافقی در این بازار خرید و فروش ارز انجام دهند.

امروز در مراسمی با حضور رئیس کل بانک مرکزی نماد جفت‌ارز "ریال‌-روبل‌" در بازار متشکل ارزی گشایش یافت

به گفته آقای علی صالح‌آبادی این نماد ارزی  سهم مهمی در توسعه روابط تجاری دو کشور ایران و روسیه خواهد داشت. در بازار متشکل ارزی قرار است صادرکنندگان ایرانی که به روسیه کالا صادر می‌کنند و روبل به دست می‌آورند بتوانند ارز صادراتی خود را به نرخ توافقی در بازار متشکل ارزی ارائه کنند، از طرف دیگر، متقاضیان این ارز بتوانند ارز مورد نیاز خود را از این بازار تهیه کنند.

صالح‌آبادی گفت: عمده متقاضیان ارز روبل در بخش خدمات مانند دانشجویان و همچنین واردکنندگان تجهیزات ارز روسیه هستند، در حال حاضر ۵ هزار دانشجوی پزشکی ایرانی در روسیه مشغول تحصیل هستند که می‌توانند ارز مورد نیاز خود را از بازار متشکل تهیه کنند. برخی کشور‌های آسیای میانه که با روبل معاملات خود را انجام می‌دهند نیز می‌توانند ارز مورد نیاز را به نرخ توافقی از بازار متشکل ارزی تهیه کنند.  

در هفته های گذشته از نمادهای یورو و دلار در بازار متشکل ارزی رونمایی و خرید و فروش این ارزها به نرخ توافقی در بازار متشکل ارزی از طرف صرافان و تجار صورت می گیرد.

تیتر یک
  • صورت های مالی ایران خودرو در پایان تیر۱۴۰۱ نشان داد

    ​اقتصادنیوز: ایران خودرو تا پایان تیرماه امسال در مجموع حدود چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه تارا تولید کرد.

از دست ندهید
فلای تودی