گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

قیمت دلار و طلا در گرداب!

کدخبر: 511922
اقتصادنیوز : قیمت طلا و قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه 9 مرداد ماه 1401 در گرداب قرار گرفت.

 به گزارش اقتصادنیوز ؛ امروز  یکشنبه 9 مرداد ماه  پیشنهاد بورل برای کاهش تنش های ایران و غرب  در بین معامله گران دلار برجسته شد  منابع نزدیک به روند مذاکرات غیر مستقیم ایران و امریکا در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العربی الجدید» جزئیاتی از طرح پیشنهادی جدید اتحادیه اروپا برای بازگشت به توافق هسته‌ای و واکنش ایران به این طرح را فاش کردند. بر اساس این گزارش، پیشنهاد تازه اروپا شامل رفع تحریم‌های تازه از چند نهاد و شرکت وابسته به سپاه و نه «همه 80 نهاد وابسته به این گروه نظامی» و نیز «تعهد بایدن به پایبندی دولتش به توافق» است.امیر عبداللهیان هم در واکنش به این پیشنهاد جدید گفته  فعلا نمی‌خواهد رسما مخالفت خود را اعلام کند. 

البته امروز  یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که احتمالا به زودی دور جدید مذاکرات در وین برگزار خواهد شد. یعقوب رضازاده درباره مکان مذاکرات گفت: احتمالا در وین برگزار خواهد شد. البته ما پیشنهاد کردیم مذاکرات در خاک کشور ما باشد ولی در نهایت مکان قطعی مذاکرات بعد از توافق طرفین مشخص می‌شود.

با این حال به نظر می رسد بازار در شرایط فعلی نسبت به اخبار برجامی کمتر به صورت هیجانی واکنش نشان می دهد و بیشتر به دنبال اخبار قطعی تر است.

نرخ دلار در گرداب نزول 

نرخ دلار در معاملات  نقدی امروز نوسان محدودی را تجربه کرد . اسکناس آمریکایی در هرات و سلیمانیه در گرداب نزول افتاد. نرخ دلار در سلیمانیه  90 تومان کاهش را تجربه کرد و در سلیمانیه  تقریبا 150 تومان از روز گذشته پایین تر معامله شد.امروز قیمت درهم نیز اندکی افت کرد . 

افزایش محدود قیمت دلار صرافی ملی

صرافی ملی امروز قیمت دلار را اندکی افزایش داد . قیمت دلار در صرافی ملی از صبح تا ظهر  امروز 27 هزارو 841 تومان بود که نسبت به روز قبل 16 تومان بالا تر بود . قیمت  دلار متشکل هم امروز 27 هزار و 703 تومان بود . 

قیمت طلا در گرداب 

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود . قیمت اونس طلا  دیروز در محدوده 1766 دلار معامله شد .

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار  مانند قیمت دلار  در گرداب قرار گرفت . فلز گران بهای داخلی عصر امروز 1 میلیون و 366 هزار و 300 تومان بود که  در مقایسه با عصر دیروز 10  هزار و 400  تومان کاهش را نشان می دهد  . 

قیمت سکه امامی امروز  در محدوده 15 میلیون تومان معامله شد . ارزش ذاتی سکه امروز 13 میلیون و 250 هزاز تومان بود  که با قیمت نقدی در بازار بیش از 1 میلیون و 700 هزار تومان اختلاف را نشان می دهد .

حباب سکه هم امروز 13 درصد بود . بله نظر می رسد یکی از دلایلی که موجب مقاومت سکه بازان شده انتظارات تورمی و احتمال رشد قیمت دلار بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی