گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

قیمت دلار پشت چراغ قرمز برجام

کدخبر: 512441
اقتصادنیوز : امروز سه شنبه 11 مرداد ماه 1401 قیمت دلار نسبت به دیروز رنج بود اما قیمت طلا و سکه رشد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار امروز سه شنبه 11 مرداد ماه هم در تهران رنج بود هم در هرات  و سیمانیه. نرخ دلار در تهران 20 تومان بالاتر از دیروز معامله شد و در هرات 30 تومان رشد کرد. سرنوشت قیمت دلار در سلیمانیه هم مانند دلار تهران و هرات رقم خورد.

قیمت دلار پشت چراغ قرمز برجام

برخی از معامله گران  معتقد بودند که آرامش بازارهای همسایه موجب بی تحرک شدن اسکناس آمریکایی در تهران شده است اما عده ای دیگر  با اشاره به سیاست های جدید ارزی توسط نهاد مرکزی بازار ساز  و افزایش عرضه می گفتند که در شرایط فعلی دلار پشت چراغ قرمز مذاکرات هسته ای ایستاده است. در روز های اخیر زمزمه های از احتمال شروع مذاکرات هسته ای موجب احتیاط خریداران شده است. 

رشد قیمت طلا و سکه 

قیمت اونس طلا عصر  امروز با 1775 دلار معامله شد که نسبت به  روز قبل 5 دلار بالا تر بود.  در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار عصر امروز 1 میلیون و 370 هزار تومان بود که در مقایسه با روز دوشنبه 7هزار  و 700 تومان رشد را نشان می دهد . 

قیمت سکه هم امروز در محدوده 14 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز قبل تقریبا 50 هزار تومان بالاتر بود.

ارزش ذاتی سکه امروز تقریبا 13 میلیون و 196 هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت بازار بیش از 1 میلیون و 700 هزار تومان فاصله  را نشان می دهد. حباب سکه هم امروز در محدوه 12 درصد بود

تیتر یک
  • رصد بازار ملک در خیابان خلوت پایتخت؛

    اقتصادنیوز: خیابان مصدق، یکی از خیابان های خلوت و کم رفت و آمد در خیابان میرداماد تهران است، خانه هایی که دراین محله…

از دست ندهید
فلای تودی