3 کشتی غلات آماده ترک بنادر اوکراین /مقصد غلات کجاست؟

کدخبر: 512960
سه کشتی حامل تقریبا ۵۸ هزار تُن ذرت، مجاز به ترک بنادر اوکراین در روز جمعه به عنوان بخشی از توافق برای رفع انسداد صادرات غلات شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مرکز هماهنگی توافق چهارجانبه برای صادرات غلات از اوکراین اعلام کرد که سه کشتی با محموله‌هایی حدود ۵۸ هزار تُن ذرت، مجاز به ترک بنادر اوکراین در روز جمعه شدند.

 

با از سرگیری صادرات غلات از بنادر اوکراین در پی امضای توافق چهارجانبه بین روسیه، اوکراین، ترکیه و سازمان ملل، اکنون گفته می‌شود سه کشتی با محموله‌های مواد غذایی آماده حرکت هستند.

سازمانی که عملیات صادرات غلات از اوکراین را هماهنگ می‌کند شامگاه پنجشنبه گفت که سه کشتی حامل تقریبا ۵۸ هزار تُن ذرت، مجاز به ترک بنادر اوکراین در روز جمعه به عنوان بخشی از توافق برای رفع انسداد صادرات غلات شده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اولین کشتی حامل غلات اوکراینی روز دوشنبه از بندر اودسا به راه افتاد و حدود ۳۶ ساعت بعد بر اساس توافق روسیه و اوکراین با میانجی‌گری ترکیه و سازمان ملل متحد، به تنگه بسفر رسید.

مرکز هماهنگی مشترک در استانبول که خدمه روسی، اوکراینی، ترکیه‌ای و سازمان ملل در آن مشغول هستند، گفت که دو کشتی روز جمعه از بندر چورنومورسک و یک کشتی از اودسا حرکت خواهد کرد.

طبق این گزارش، تخمین زده می‌شود صبح روز جمعه (به وقت محلی) حرکت کشتی‌ها از بندر مربوطه آغاز شود که در پی آن ۱۲ هزار تن ذرت به قره‌سو در ترکیه، حدود ۱۲ هزار تن به تیسپورت در انگلیس و ۳۳ هزار تن به رینگاسکیدی در ایرلند می‌رود.

به نوشته رویترز، ترکیه پیشتر اعلام کرده بود که برنامه‌هایی برای سه کشتی جهت حرکت از بنادر اوکراین در روز جمعه وجود دارد و «حلوصی آکار» وزیر دفاع این کشور با وزرای دفاع و زیرساخت اوکراین برای بحث در مورد تحویل غلات گفتگو کرد.

پیش از این، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین درباره روند صادرات مواد غذایی از بنادر اوکراینی در دریای سیاه گفته بود: «خروج اولین کشتی بارگیری‌شده با غلات از اوکراین یک فرصت مثبت و مجالی برای آزمایش اجرای توافقنامه استانبول است». 

تیتر یک
  • بررسی بازار طلا و سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی قیمت سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱ نشان می دهد که این فلز گران بها در محدوده ۱۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان…

از دست ندهید
فلای تودی