قیمت نفت سقوط کرد

کدخبر: 513233
نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ( WTI ) روز جمعه پس از گزارش ایالات متحده از افزایش غیرمنتظره شدید اشتغال در ماه ژوئیه، به پایین‌ترین سطح شش ماهه خود رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، نفت سبک هفته گذشته در حوالی قیمت 97 دلار مورد معامله قرار می‌گرفت. در این در حالی بود که نفت در طی ماه‌های گذشته از سقف قیمت 122 دلاری خود با افت 20 درصدی همراه بوده است و خود را به رقم 97 دلار رساند. نفت چند ماه گذشته چندین بار قیمت 97 دلار را دیده است و مورد حمایت قرار گرفته بود و با رشد قیمتی همراه شد. اما این بار با با افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت ایالات متحده، نفت خام WTI به پایین ترین حد در شش ماه گذشته خود رسید. درحال حاضر قیمت طلای سیاه روی رقم 88 دلار داد و ستد می‌شود. که این رقم از سقف چند ماه خود بیش از 27 درصد افت و در طول هفته گذشته حدود 8درصد افت را ثبت کرده است.

این کاهش پس از آن اتفاق افتاد که اداره اطلاعات انرژی امریکا گزارش داد که ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته 4.5 میلیون بشکه افزایش یافته است. اوپک پلاس هم در نشست ماهانه خود در روز چهارشنبه، سهمیه اعضای خود را برای ماه سپتامبر را 100 هزار بشکه در روز افزایش داد. اما داده‌های اوپک نشان می‌دهد که این یکی از کوچک‌ترین افزایش‌ها از زمان معرفی چنین سهمیه‌هایی از سال 1982 بوده است.

در حالی که قیمت نفت در این هفته گذشته تحت فشار قرار گرفت؛ بازار هنوز نگران از تأثیر تورم بر رشد اقتصادی است.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ( WTI ) روز جمعه پس از گزارش ایالات متحده از افزایش غیرمنتظره شدید اشتغال در ماه ژوئیه، به پایین‌ترین سطح شش ماهه خود رسید و نگرانی‌ها در مورد سلامت اقتصاد این کشور به دنبال افزایش نرخ بهره را کاهش داد. طبق این گزارش امریکا در ماه جولای نرخ بیکاری را از 3.6 درصد به 3.5 درصد کاهش داده است. قیمت نفت سبک در پایان معاملات هفته قبل با قیمت 88.53 دلاری به کار خود پایان داد.

نفت

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی