واکنش قیمت سهام فولاد مبارکه به تحقیق و تفحص از فولاد

کدخبر: ۵۱۶۶۰۵
روز قبل سهام پر حاشیه روزهای اخیر بازار بازگشایی شد، حواشی شرکت فولاد در روزهای قبل از جنبه های مختلف، توجهات زیادی را به خود جلب کرده و بررسی‌ شده ولی نکته مثبتی که در میان تلاطمات خبری وجود داشت بازگشایی سهام فولاد در روز گذشته و رفع تعلیق این سهام بود.
واکنش قیمت سهام فولاد مبارکه به تحقیق و تفحص از فولاد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، قیمت ارز در نیمه ابتدایی معاملات دیروز کاهش یافت ولی در ادامه معاملات جهت قیمت ها برگشت و دلار به سمت بالا حرکت کرد، به نظر می رسد در شرایطی که هنوز توافق به صورت قطعی به دست نیامده کاهش شدید قیمت ها برای عده ای فرصت نوسان گیری به وجود آورده و بازار ارز در مقابل کاهش شدیدتر مقاومت کرده است. بر خلاف بازار سرمایه قیمت ها در نیمه دوم معاملات در بازار ارز و طلا برگشت، اکوایران در این گزارش بازارهای معاملاتی روز قبل را بررسی میکند.

روز قبل سهام پر حاشیه روزهای اخیر بازار بازگشایی شد، حواشی شرکت فولاد در روزهای قبل از جنبه های مختلف، توجهات زیادی را به خود جلب کرده و بررسی‌ شده ولی نکته مثبتی که در میان تلاطمات خبری وجود داشت بازگشایی سهام فولاد در روز گذشته و رفع تعلیق این سهام بود، تعلیق ها و توقف های طولانی مدت که پیش از این بر سهم ها در چنین موقعیت‌هایی اعمال می شد در حقیقت سهامداران را به جای مقصران مجازات می کرد، زیرا برتری اصلی بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها خاصیت نقدشوندگی است که باعث جذب سرمایه به بازار می شود و توقف ها و تعلیق های طولانی خاصیت مهم بازار سرمایه را زیر سئوال می برد.

با توجه به نسبت قیمت به سودآوری مناسبی که شرکت فولاد داشت نگرانی زیادی از افت قیمتی سهام فولاد از این محدوده قیمتی وجود نداشت و ارزندگی این سهم باعث شد فولاد در بازگشایی در محدوده ۲.۵ درصد منفی بازگشایی شود.

در جو‌منفی معاملاتی روز قبل، شاخص کل محدوده یک میلیون و۴۳۰ هزار واحدی را از دست داد و حالا فاصله کمی با محدوده حمایتی یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحدی دارد که باید رفتار شاخص در برخورد با این حمایت بررسی شود، زیرا در حرکت صعودی اخیر شاخص کل از این محدوده بازگشته بود.

تغییر جهت بازار ارز درنیمه پایانی

پس از آخرین سفر علی باقری مذاکره کننده ارشد کشورمان به وین بازار آزاد ارز در سراشیبی سقوط قرار گرفت و در یک روند نزولی پر شتاب وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شد، در این مدت تکلیف معامله گران در بازار ارز با روند بازار معلوم بود، ولی دیروز دلار رسمی یک حرکت عجیب کرد که از بازاری که تحت مدیریت است بعید بود، دلار متشکل یک نوسان عجیب ۱۳۰۰ تومانی را در یک روز معاملاتی تجربه کرد.

قابل پیش بینی بودن روند ها و ثبات قیمت ها در بازار ارز بسیار بااهمیت است در چنین شرایطی وقتی در بازار رسمی که تحت نظارت مستقیم بازارساز است دلار در یک روز نوسان ۱۳۰۰ تومانی را تجربه می کند نا اطمینانی نسبت به شرایط افزایش پیدا می کنند.

قیمت ارز در نیمه ابتدایی معاملات دیروز کاهش یافت ولی در ادامه معاملات جهت قیمت ها برگشت و دلار به سمت بالا حرکت کرد، به نظر می رسد در شرایطی که هنوز توافق به صورت قطعی به دست نیامده کاهش شدید قیمت ها برای عده ای فرصت نوسان گیری به وجود آورده و بازار ارز در مقابل کاهش شدیدتر مقاومت کرده است. محدوده ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومانی محدوده مهم حمایتی بود که دلار تهران در روز قبل پس از برخورد با آن به بالا برگشت و در معاملات پشت خطی تا مرز ۲۹ هزار تومان افزایش یافت.

رشد حباب طلای آب شده

بازار طلا و سکه در روز قبل رفتار متفاوتی را بروز داد، قیمت سکه امامی پس از سقوط تا محدوده ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی به بالای ۱۳ میلیون تومان برگشت و با ۵۰۰ هزار تومان افزایش در محدوده ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

البته قیمت سکه رفاه همچنان پایین تر از بازار آزاد قرار گرفت که دلیل آن اوج گیری هیجانات رو به بالا پس از پایان معاملات در بورس است.

حباب طلای آب شده نیز در روز قبل تغییر روند داد و افزایش یافت. در معاملات روز قبل حباب طلای آب شده به بالای ۱۱ میلیون تومان در هر کیلوگرم رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید