طلای آبشده دست انداز قیمت دلار شد

پس لرزه جدال ایران و اروپا بر قیمت دلار/تتر به دلار اعتماد نکرد

کدخبر: ۵۲۰۹۳۲
بعضی‌ها می‌گویند بازار در شرف یک سرپایینی قرار دارد، چرا که تصور می‌کنند بازارساز منتظر است تا تعداد خریداران بیشتر شود تا با یک عرضه سنگین، بازار را غافلگیر کند.
پس لرزه جدال ایران و اروپا بر قیمت دلار/تتر به دلار اعتماد نکرد

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز در روز شنبه هم خبر منفی برجامی شنید، اما این خبرها خیلی هم وضعیت بازار را قرمز نکرد.

خریداران دست به معامله نمی زنند

بعضی‌ها می‌گویند خریدار دستش را داغ کرده و دست به معامله ریسکی نمی‌زند، بعضی‌ها هم می‌گویند بازارساز روی هرات و بازار طلا اعمال قدرت می‌کند.

از پنجشنبه با خبرهای منفی برجامی و اظهارات بورل، نرخ دلار هرات تلاشش را برای شکستن کانال 30 بیشتر کرد و در پشت خطی جمعه این اتفاق افتاد.

هرات نقدی صبح شنبه با 30 هزار و 380 تومان باز شد که 400 تومان بالاتر از نرخ بسته شدن آن در روز پنجشنبه بوده است. نرخ هرات در ادامه بین 30 هزار و 30 هزار و 300 در نوسان بود.

پیام فاصله نرخ فردایی و نقدی دلار هرات

اما نکته‌ مهمی که باید توجه کرد، این بود که فاصله نرخ فردایی با نقدی هرات در معاملات شنبه به 300 تومان رسید؛ آن هم در حالی که صبح تقریبا این دو نرخ برهم منطبق بودند. جدایی نرخ‌های نقدی و فردایی، بیشتر خبر از نوسان بزرگتر می‌دهد.

نرخ دلار هرات دستوری پایین مانده است؟

به گزارش اکوایران، در معاملات شنبه دلار هرات در شکستن سطح مقاومت 30 هزار و 450 تومان ناموفق بود و در تهران، نرخ دلار زیر 30 هزار و 300 تومان معامله نشد. رشد دلار تهران نسبت به نقدی هرات بیشتر بوده که بعضی از معامله‌گران می‌گویند در هرات دستوری پایین نگه داشته شده است.

قیمت طلای آبشده در فاز اصلاح

دسته‌ای از معامله‌گران هم می‌گویند آنچه که باعث شده تا دلار بیشتر از 250 تومان رشد نکند، طلای آبشده بود. چرا که طلای آبشده در معاملات شنبه در فاز اصلاح بود و در نهایت در قیمت جمعه به کار خودش پایان داد.

طلای آبشده دست انداز قیمت دلار شد

آن‌ها می‌گویند آبشده دست‌انداز دلار شده و از آنجایی که سکه و طلا به لیدر بازار معروف هستند، آبشده و سکه نیز مثل هرات دستوری نگه داشته شده است.

نرخ سکه امامی صبح شنبه تا 14 میلیون و 100 هزار بالا رفت اما این رشد دوامی نداشت و در ادامه بازار کانال 14 میلیون تومان از دست رفت. این درحالی بود که نرخ سکه در سایت‌ها تا 14 میلیون و 200 هزار هم بالا رفت ولی در کف بازار معامله‌ای نشد و نرخ برگشت.

حباب قیمت سکه چقدر شد؟

حباب سکه با توجه به ثابت بودن نرخ نسبت به هفته قبل و رشد دلار و اونس، 200 هزار تومان کاهش پیدا کرد و به یک میلیون و 600 هزار تومان رسید.

بازار دلار و سکه رنج است

در مورد روند بازار سکه و دلار می‌گویند که بازار رنج است و نوسانات روزانه هم محدود؛ به گفته معامله‌گران بالایی‌های بازار با گپ باز خواهد شد که به آن می‌گویند گپ مثبت.

معامله‌گران سکه هم می‌گویند که این فلز بعد از مدت‌ها روند صعودی را پیدا کرده ولی این روند به صورت لاک‌پشتی خواهد بود.

بازار ارز غافلگیر می شود؟

در مقابل این گروه، محافظه‌کاران قرار دارند که معتقدند همه چیز زیر نظر بازارساز قرار دارد؛ آن‌ها می‌گویند بازار در شرف یک سرپایینی قرار دارد، چرا که تصور می‌کنند بازارساز منتظر است تا تعداد خریداران بیشتر شود تا با یک عرضه سنگین، بازار را غافلگیر کند.

بازار از خرید می ترسد زیرا...

یک سوال اساسی که خیلی در بازار پرسیده می‌شود این است که چرا حرکت بازار آهسته است؟ پاسخ این بود: بازار از خرید می‌ترسد، چرا که به روند شک دارد.

ترس بازار از صدور قطعنامه علیه ایران

خبرهای مثبت هسته‌ای در بازار رنگ باختند و همه قرمز شدند ؛ از بیانیه طرف اروپایی تا خود جواب‌های طرف ایرانی. در بازار نظر این است که بیانیه اروپا تند بوده و امکان این هست که دوشنبه قطعنامه صادر شود. معامله‌گران می‌گویند اگر قطعنامه صادر نشود با قطعیت می‌توانیم بگوییم که بازارساز نرخ را داغ کرده است.

در سمت رسمی بازار، دلار سهمیه از 29 هزار و 300 تا 700 تومان بود، جالب اینکه در معاملات عصر، بیشتر صرافی‌ها گفتند دیگر سهمیه نداریم و تعطیل شدند و ترجیح دادند فروش را به فردا موکول کنند.

uezQEJVlqiuD

خرید دینار کم شد /کوچ از ایران به افغانستان

از آن طرف با توجه به اتفاقات زائرین اربعین، خریدار دینار کم شده و در بازار می‌گویند تنها متقاضی دینار اتباع افغان هستند. یک صحبت دیگر اینکه گفته می‌شود، دینار در افغانستان بالای 25 هزار تومان است و انگار که دینار از ایران به سمت افغانستان هم می رود.

تتر به دلار تهران اعتماد نکرد

آخرین نکته بازار هم اینکه تتر به دلار تهران اعتماد نکرد، طبق آخرین نرخ‌ها تتر 30 هزار و 300 تومان بود و دلار تهران 30 هزار و 400.

تیتر یک
  • گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۲ روی میز شورای شهر

    اقتصادنیوز: گزارش حسابرسی از منطقه ۲ شهرداری تهران نشان می دهد که ملک متعلق به شرکت بابک زنجانی طی سال‌های ۹۰ و ۹۱…

کارگزاری مفید