رصد بازار خودرو؛

قدرتمندترین تویوتا هایلوکس دنیا+ عکس

کدخبر: ۵۲۳۵۵۷
خودروهای پیکاپ در آفریقای جنوبی بسیار پرطرفدار هستند و مردم این کشور به آنها اصطلاحا باکی (bakkie) می‌گویند.
قدرتمندترین تویوتا هایلوکس دنیا+ عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دیجیاتو ، در توصیف محبوبیت پیکاپ‌ها در این کشور همین بس که پرفروش‌ترین مدل آن در سال گذشته تویوتا هایلوکس بود! این حجم از محبوبیت سبب می‌شود گاها پروژه‌های خاصی روی هایلوکس اجرا گردد. پروژه شرکت FatBoy Fab Works یکی از جدیدترین موارد این چنینی است که به تولید قدرتمندترین هایلوکس جهان منجر شده.

عکسl قدرتمندترین تویوتا هایلوکس جهان را ببینید!

جایگزینی موتور استاندارد تویوتا هایلوکس با موتور V12 سنچوری

پروژه FatBoy Fab Works در حقیقت سال گذشته برای فتح مسابقات FatBoy Fab Works توسعه پیدا کرد. در این پروژه خاص مهندسان موتور استاندارد تویوتا هایلوکس را با یک موتور 5 لیتری V12 جایگزین کرده‌اند. موتور مذکور در حقیقت به مدل لوکس و تشریفاتی تویوتا سنچوری (Century) تعلق دارد.

موتور V12 تویوتا سنچوری در حالت استاندارد خروجی چندان بالایی ندارد و تنها 276 اسب بخار قدرت و 481 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. اما با دوبار بازسازی و استفاده از توربوشارژرهای گرت GT35، این موتور حالا 563 اسب بخار قدرت و 970 نیوتن متر گشتاور در اختیار تویوتا هایلوکس می‌گذارد.

بنیانگذار شرکت FatBoy Fab Works مدعی است پس از بازسازی دوم، موتور تویوتا هایلوکس قطعاتی تماما ریخته‌گری شده دارد. ذکر این نکته ضروری است در صورت استفاده از فشار 0.5 psi و سوخت 50 درصد اتانول 50 درصد بنزین، خروجی موتور به 1000 اسب بخار افزایش می‌یابد.

گیربکس 4 سرعته خودکار وظیفه انتقال نیروی تولیدی موتور V12 به چرخ‌ها را بر عهده دارد. این گیربکس هم در اصل به سوپرا متعلق است و برای فراهم شدن امکان نصب آن در هایلوکس، مهندسان FatBoy Fab Works تغییراتی در آن اعمال کرده‌اند. البته وعده می‌دهد گیربکس بزودی به نمونه دستی تبدیل خواهد شد.

تویوتا هایلوکس حاضر در این پروژه هنوز مراحل توسعه را سپری می‌کند و نسخه نهایی نیست. از این رو باید منتظر ماند و دید که FatBoy Fab Works در نهایت چه برنامه‌ای برای این باکی خاص 12 سیلندر خواهد داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید