جزئیات جدید از شناور شدن نرخ کرایه تاکسی‌ها

کدخبر: ۵۲۶۱۷۴
اقتصادنیوز: شناورسازی نرخ کرایه تاکسی امکانی است که در مصوبه نرخ کرایه سال 1401 شورای اسلامی شهر تهران ابلاغ شده است که براساس آن می‌توان تا 30 درصد در ساعات پیک ترافیک، نرخ کرایه تاکسی را افزایش داد.
جزئیات جدید از شناور شدن نرخ کرایه تاکسی‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران، جزئیات شناور شدن نرخ کرایه تاکسی را تشریح کرد.

امیر علیپور اظهار کرد: شناورسازی نرخ کرایه تاکسی، امکانی است که در مصوبه نرخ کرایه سال 1401، شورای اسلامی شهر تهران درنظر گرفته و ابلاغ شده است و براساس آن، می‌توان تا 30 درصد در ساعات پیک ترافیک، نرخ کرایه تاکسی را افزایش داد.

ایراد خطرناکی که تولید مدل مشهور تویوتا را متوقف کرد!

رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: در واقع فلسفه این افزایش نرخ کرایه این است که رانندگان تاکسی غیر شیفت را ترغیب کنیم تا در ساعات پیک در خطوط تاکسی فعالیت کنند و هم زمان با افزایش زمان سفر درون شهری در ساعات پیک ترافیک با توزیع مناسب‌تر و افزایش تعداد تاکسی‌ها کمبود خودرو را جبران کنیم.

وی گفت: ترافیکی که در ساعات پیک در شبکه معابر تهران وجود دارد و ارزشی که مردم برای زمان سفر خود در نظر می‌گیرند، سبب می‌شود که بخشی از افراد راضی به سفر درون شهری به صورت دربستی و اینترنتی و با قیمت بالاتر شوند، به همین علت با مجوز شورای شهر و بعد از بررسی‌های مختلف، مسئله شناور کردن نرخ کرایه تاکسی را در دستور کار خود قرار دادیم.

علیپور اضافه کرد: به علت اعتماد شهروندان به ناوگان تاکسی و همچنین ارزان‌تر بودن نرخ کرایه شناور تاکسی‌ها در مقایسه با مسافربر‌های اینترنتی انتظار می‌رود که استقبال مردم زیاد باشد.

تیتر یک
  • بررسی نرخ سودبازارهای مالی در هفته دوم آذر

    اقتصادنیوز: در بررسی بازارهای مالی هفته دوم آذر ماه دوبازار بانکی همچنان ثابت بوده و تغییری نداشته اند. طبق داده های…

کارگزاری مفید