دامنه بین‌المللی ابرآروان از دسترس خارج شد

کدخبر: ۵۳۵۹۴۸
دامنه اصلی «ابرآروان» از دسترس خارج شد. این رویداد 8 روز پس از اعلام تحریم این شرکت از سوی اتحادیه اروپا رخ داده است.
دامنه بین‌المللی ابرآروان از دسترس خارج شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، روز یکشنبه 22 آبان در زمان تحریم 32  شخص و شرکت ایرانی، شرکت «ابرآروان» اولین شرکت استارت آپی ایران نیز از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد. اکنون پیرو اخبار رسیده به اکوایران ظاهرا دامنه اصلی ابر آروان به آدرس arvancloud.com  که تمامی خدمات آن بر روی این دامنه ارائه می‌شد، از دسترس خارج شده است.

توهین روزنامه اصولگرا به خانواده کیان

اتحادیه اروپا در زمان اجرای این سیاست اعلام کرده بود که ابر آروان از سال ۲۰۲۰ یک بازیگر جدی در پروژه‌های دولتی و وزارت ارتباطات ایران برای تهیه نسخه‌ای جداگانه و ایرانی‌(ملی) از اینترنت بوده است.  البته این شرکت پیوسته این موضوع را تکذیب کرده بود. روز 25 آبان نیز به دنبال تحریم از سوی اتحادیه اروپا طی اطلاعیه‌ای نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

مجسمه شهید مدرس ناپدید شد/ ماجرا چیست؟

به نقل از دنیای اقتصاد در اطلاعیه این شرکت آمده  بود: «در وضعیتی که در داخل کشور با انبوهی از مشکلات می‌جنگیم، بهت‌زده‌ایم که یک شرکت خصوصی ابری، به اشتباه به جای بانیان اصلی قطع و محدود‌سازی اینترنت آزاد معرفی می‌شود و هدف تحریم قرار می‌گیرد.» طبق این اطلاعیه ابر آروان پذیرفته بود که در مقابل شایعه‌ها و جعل واقعیت شکست خورده و نتوانسته است حقیقت عملکرد و بی‌گناهی خود را به درستی روایت کند. در این بیانیه‌ شرکت ابر آروان تاکید کرده بود که تلاش خواهد کرد تا راه جدیدی را برای اعاده حق خود بیابد. درضمن بیش از پیش بر هدف اصلی خود یعنی توسعه محصولات ابری و سرویس‌دهی به مشتریان متمرکز خواهد ماند.

جرقه جنگ جهانی زده شد؟ / سیگنال مهم اجلاس‌های جهانی هفته گذشته برای پوتین

اکنون با توجه به اخبار روزهای گذشته در خصوص تحریم‌های جهانی علیه این شرکت ایرانی، کارشناسان احتمال می‌دهند ارتباط این اتفاق با فضای روزهای گذشته را می‌دهند. پیش‌تر و پس از وقایع سال 98 نیز اتفاق مشابهی برای دامنه بین‌المللی و اصلی خبرگزاری فارس رخ داد و این دامنه برای همیشه از دسترس خارج شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید