حضور قوی بازارساز در بازار ارز

هشدار معامله گران درباره بازار ارز شیرجه ای و موشکی

کدخبر: ۵۳۶۸۷۸
حضور قوی بازارساز و مداخله این نهاد در بازار تهران و مجاور موجب شده است اکثر معامله‌گران فعلا ترجیح دهند به جای بازیگر، نظاره‌گر باشند.
هشدار معامله گران درباره بازار ارز شیرجه ای و موشکی

​به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز روز چهارشنبه همچنان شل بود و معامله‌گران می‌گفتند بازار راکد شده و قیمت‌ها مثل روز سه‌شنبه است و فقط اندکی پایین آمده است.

حضور قوی بازارساز در بازار ارز

معامله‌گران تصور می‌کنند در هفته جاری اتفاقی در بازار رخ نمی‌دهد و قیمت هرات در سطح ۳۴ هزار و ۴۰۰ تا ۳۵ در نوسان خواهد بود. از نگاه معامله‌گران حضور قوی بازارساز و مداخله این نهاد در بازار تهران و مجاور موجب شده است اکثر معامله‌گران فعلا ترجیح دهند به جای بازیگر، نظاره‌گر باشند.

تلاش ناکام دلار هرات

به گزارش اکوایران شاهدی که نشان می‌دهد معامله‌گران از بازارساز هراس دارند، اتفاق روز چهارشنبه در دلار هرات است. دلار هرات دو بار تا سطح مقاومتی ۳۵ هزار بالا رفت ولی در شکستنش مثل روزهای گذشته ناکام ماند.

سطحی که به گفته معامله‌گران می‌تواند روند را مشخص کند. وقتی این اتفاق در هرات افتاد عده‌ای از آن‌ها می‌گفتند فروش در هرات آنلاین شد.

هشدار درباره افراط و تفریط در بازار ارز

معامله‌گران قدیمی درباره افراط و تفریط در بازار هشدار می‌دادند. آن‌ها معتقدند بازاری که شیرجه‌ای پایین می‌رود یا موشکی بالا می‌آید جای کار نیست. بازاری خوب است که یک نوسان محدودی داشته باشد و در آن تقاضای خدماتی انجام شود و آن‌ها بتوانند معامله‌شان را انجام دهند.

نکته بازار پیشکسوت این بود که وقتی بازار قفل می‌شود با خطر افراط و تفریط روبرو می‌شویم. یعنی یا آن‌هایی که تصور افزایش شدید دارند دست بالا پیدا می‌کنند یا آن‌هایی که دنبال کاهش شدید هستند، و طیف وسط حذف می‌شود. البته این یک شبیه‌سازی است و هیچ ارتباطی با بحث‌های روز سیاسی ندارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید