زمان واریز قطعی مرحله اول و دوم سود سهام عدالت اعلام شد

کدخبر: ۵۳۸۲۶۷
رئیس سازمان خصوصی سازی از 2 برابر شدن میزان سهام عدالت نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت : مرحله نخست این واریزی تا پایان آذر یا اوایل دی‌ماه و مرحله دوم تا پایان سال انجام خواهد شد.
زمان واریز قطعی مرحله اول و دوم سود سهام عدالت اعلام شد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، حسین قربان زاده در نشست خبری آیین رسمی مبادله قرارداد بزرگ‌ترین مزایده تاریخ ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع واگذاری سهام بلوکی استقلال و پرسپولیس جزو واگذاری‌های مهم است که در جلسه آینده هیات واگذاری پیشنهاد ما برای واگذاری بلوک مدیریتی این دو باشگاه مطرح می‌شود و در صورت تصویب هیات واگذاری در دی‌ماه شاهد مزایده بلوک مدیریتی این دو باشگاه خواهیم بود؛ به نحوی که سهام دولت به اقلیت برسد.

به گفته وی از ۱۵ آذرماه پنجره بارگذاری مدارک باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس باز شده که تا پایان سال مهلت بارگذاری مدارک وجود دارد.

رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه دولت در واگذاری استقلال و پرسپولیس به دنبال تامین مالی نیست، اعلام کرد: در تلاش هستیم تا مشوق‌هایی ایجاد شود تا شاهد مشارکت بیشتر متقاضیان و خریداران بلوک‌های استقلال و پرسپولیس باشیم.

واریز مرحله نخست سود سهام عدالت تا پایان آذرماه

وی در ادامه به مرحله نخست واریز سود سهام عدالت طی چند روز آینده اشاره کرد و افزود: طبق صحبت‌های انجام شده سود سهام عدالت با افزایش ۲ برابری نسبت به سال گذشته همراه خواهد شد.

قربان زاده خاطرنشان کرد: قرار بر این است تا سود سهام عدالت طی ۲ مرحله به حساب مشمولان واریز شود که مرحله نخست این واریزی تا پایان آذر یا اوایل دی‌ماه و مرحله دوم تا پایان سال انجام خواهد شد.

مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به‌زودی برگزار می‌شود

رییس سازمان خصوصی‌سازی به برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تاکید کرد و ادامه داد: بر اساس مدل جدیدی که در ماه آتی به تصویب شورای‌عالی بورس خواهد رسید، مجامع این شرکت‌ها به‌زودی برگزار می‌شود.

وی همچنین درمورد جاماندگان سهام عدالت توضیح داد: بر اساس برآوردهای انجام شده تعداد جاماندگان سهام عدالت ۳.۵ میلیون نفر اعلام شد.

قربان زاده در پایان گفت: به‌ازای هر نفر رقمی معادل ۱۰ میلیون تومان سهام در نظر گرفته شده، اما تاکنون پرتفوی سهام به مرحله نهایی نرسیده است.

در ادامه این نشست خبری "محمود قامت"، معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی در خصوص جزئیات واگذاری بخشی از شرکت هلدینگ خلیج فارس، اظهار کرد: واگذاری ۱۲ درصد از سهام بلوکی هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس به صورت مزایده و بلوکی انجام شد. این رقابت مابین دو خریدار (شرکت اهداف، وابسته به صندوق بازنشستگی نفت و شرکت پالایشگاه نفت تهران) شکل گرفت که اهلیت این دو متقاضی در کارگروه پایش اهلیت در سازمان خصوصی‌سازی تأیید شده بود.

وی افزود: طی فرآیند این واگذاری، ۲۷۰ مرتبه پیشنهاد قیمت طی ۳ روز معاملاتی انجام شد که در نهایت منجر به رشد قیمتی ۳۲.۵ درصدی از قیمت پایه شد.

قامت در ادامه بیان کرد: تامین مالی غیرتورمی از تاکیدات دولت بوده و امروز ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل این موضوع به خزانه کشور واریز شد.

وی افزود: عرضه بلوکی در عوض عرضه تدریجی سهام در نظر گرفته شده است که این موضوع نه‌تنها به بازار سرمایه آسیبی نرساند بلکه خریدار آن توانسته تاثیر مثبتی بر بازار ایجاد کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید