تحولات اقتصادی ایران در فاصله دو مسابقه فوتبال ایران و آمریکا

کدخبر: ۵۳۹۱۲۹
در قرن جدید خورشیدی و در سال 2022 میلادی، یک سال بعد از یک انتخابات حداقلی با مشارکتی زیر 50 درصد، با مردمی ناامید از فردا، ایران و آمریکا یک بار دیگر باهم به رقابت پرداختند. 
تحولات اقتصادی ایران در فاصله دو مسابقه فوتبال ایران و آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز سایت عصرایران نوشت:

جامعه ایران نسبت به 24 سال پیش خود( مسابقه فوتبال ایران و امریکا ) دچار تحول‌های اساسی شده است. اقتصاد کشور به زمین سفت خورده است و مردم هر روز از زیر خط فقر عبور می‌کنند و هر ماه از آن فاصله می‌گیرند و به زیر، زیر خط فقر می‌رسند.

در همین 24 سال دلار از نزدیکی‌‌های 800 تومان به حوالی 36 هزار تومان رسیده است. 36 هزار تومانی که در سال 77، پول قابل توجهی بود. 

هشدار جدی به مسئولان/ چرا یک شهروند به خاطر پذیرایی از رئیسی عذرخواهی کرد؟

این 24 سال و تفاوت این دوبازی نشان می‌دهد که ما یک پسرفت بزرگ داشته‌ایم. از یک جامعه نزدیک به مطلوب و پویا به جامعه خمیده و خموده و خسته رسیده‌ایم. چه جوان‌هایی که در آن سال‌ها از مهاجرت کردن صرف‌نظر کردند و با خود گفتند کجا بروم بهتر از این‌جا و امروز چه جوان‌هایی که ترک وطن می‌کنند و می‌گویند هرکجا بروم بهتر از اینجاست. 

آن‌قدر در این 24 سال کشور دچار تحولات عجیب و غریب شده است که اگر فردی فردای بازی ایران و آمریکا در جام جهانی 98 به خواب می‌رفت و امروز که فردای بازی ایران و آمریکا در جام جهانی 2022 است، بیدار می‌شد، طعنه به اصحاب کهف می‌زد و از این همه تغییر، انگشت به دهان می‌ماند.

در اکوایران ببینید : طبقه بندی جان باختگان در پسا مهسا

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: قیمت طلا پس از ثبت بدترین عملکرد هفتگی در هفت ماه گذشته، دیروز نیز روندی کاهشی داشت.

از دست ندهید
کارگزاری مفید