رصد بازار مسکن

بازار اجاره در دومنطقه شرقی و غربی پایتخت + جدول

کدخبر: ۵۳۹۶۲۶
اقتصادنیوز: در شرایطی که بر اساس آمارها سرعت رشد پاییزی اجاره‌‌بها در پایتخت نسبت به ماه‌‌های گذشته، کاهش یافته است اما همچنان مستاجران با بحران ناشی از بالا بودن سطح اجاره‌‌بهای پیشنهادی موجران در این بازار مواجه هستند.
 بازار اجاره  در دومنطقه شرقی و غربی پایتخت + جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای‌اقتصاد این در حالی است که همچنان بازار اجاره با تورم بالا نسبت به ماه‌‌های قبل و شرایط معمول بازار مسکن رو به روست. تازه‌‌ترین بررسی‌‌های صورت گرفته از سوی «دنیای‌اقتصاد» در خصوص وضعیت اجاره‌‌بهای پیشنهادی مسکن در مناطق مصرفی و متوسط شهر تهران که پرتقاضاترین مناطق به لحاظ تقاضای اجاره‌‌نشینی هستند، نشان می‌دهد، سطح بالای اجاره‌‌بها در این دو منطقه منجر به مهاجرت اجباری برخی از مستاجران از این مناطق به محلات ومناطق پایین‌‌تر شهر شده است. به گونه‌‌ای که اثر این رخداد را می‌توان در افزایش تقاضا برای اجاره مسکن در مناطق پایین‌‌تر مشاهده کرد. این در حالی است که از سوی دیگر این مناطق نیز (مناطق ۴ و ۵)، میزبان تقاضای جدید از مناطق بالاتر به‌خصوص منطقه ۲ شهر تهران هستند.

بررسی‌‌ها حاکی است، هم‌‌اکنون به طور متوسط هر کدام از متقاضیان اجاره مسکن در این دو منطقه برای رهن کامل هر مترمربع آپارتمان باید بودجه‌‌ای حدود 6 تا 9میلیون تومان در اختیار داشته باشند. متوسط اجاره‌‌بهای مسکن در منطقه 5 بالاتر از منطقه 4 است. هر چند ممکن است آپارتمان‌‌های ارزان‌‌تر در این دو منطقه وجود داشته باشد که عمده آنها واحدهای با عمربنای بالاتر از 15 سال بوده و برخی از مهم‌ترین امکانات موردنیاز یعنی پارکینگ، آسانسور و... را ندارند. در این میان فایل‌‌هایی که در طبقات همکف یا زیرهمکف واقع شده‌‌اند اجاره‌‌بهای پیشنهادی مناسب‌‌تری دارند اما سکونت در این واحدها، مورد علاقه یا انتخاب بخش زیادی از مستاجرها نیست. در جدول زیر، بخشی از فایل‌‌هایی که روز گذشته به بازار اجاره مسکن در مناطق متوسط شهر تهران عرضه شد، آمده است. این واحدها در مناطق 4 و 5 شهر تهران واقع شده‌‌اند.

gZw4XtJf2mKP

تیتر یک
کارگزاری مفید