فشار به بازار ارز زیاد شد

ترس و دلهره در بازار دلار /پیش بینی قیمت دلار امروز

کدخبر: ۵۴۵۵۱۸
اقتصادنیوز: به نظر می رسد اظهارات فرزین موجب ایجاد ترس و دلهره در بین معامله گران دلار تهران شد و ریسک خرید دلار در بازار روز گذشته به اوج رسید.
ترس و دلهره در بازار دلار /پیش بینی قیمت دلار امروز

به گزارش اقتصادنیوز ، محمدرضا فرزین رئیس ‌کل جدید بانک مرکزی ساعتی پس از انتصاب‌اش به‌عنوان دومین سکاندار سیاست‌های پولی و ارزی در دولت رئیسی از سیاست تثبیت نرخ دلار در سامانه نیما، روی نرخ ۲۸هزار و ۵۰۰تومان، خبر داد. فرزین همچنین در اولین گفتگوی خبری خود اعلام کرد در بازار دخالت می کنیم و میزان عرضه ارز را افزایش می دهیم.

ترس و دلهره در بازار دلار

 به نظر می رسد اظهارات فرزین موجب ایجاد ترس و دلهره در بین معامله گران تهران شد  و ریسک خرید دلار در بازار روز گذشته به اوج رسید.

همین امر موجب شد بازار دیروز  با موج فروش دلار و سکه روبرو شود. گفته می شود روز گذشته  بسیاری از دارندگان ارز و سکه همزمان با شروع کاهش قیمت ها  دست به تبدیل دلار و سکه به ریال  زدند تا از  کاهش بیشتر ارزش دارایی خود جلوگیری کنند.

دلار در مرحله اشباع

 در کنار این، بخشی از تحلیلگران باور دارند که رشد  قیمت دلار  در هفته‌های قبل با سرعت زیاد صورت گرفته و این موضوع موجب شده بازار به یک مرحله اشباع خرید برسد و در معرض اصلاح قرار بگیرد.

نزول دلار در بازار های همسایه 

از سوی دیگر بازارهای همسایه هم دیروز نزولی بود و این موضوع نیز موجب شد تمایل به فروش در بازار داخلی بیشتر شود.

معامله گران دلار به دنبال شناسایی کف قیمت

سقوط قیمت خودرو پس از ریزش نرخ دلار/ جزئیات قیمت ها

برخی بازیگران ارزی باور دارند که بازار در هفته گذشته سقف کوتاه‌مدت خود را شناسایی کرد و در هفته جاری به دنبال شناسایی کف قیمتی است.

در این شرایط می‌توان گفت که برخی از معامله‌گران منتظرند ببینند روند نزولی اسکناس آمریکایی در کدام نقطه متوقف خواهد شد

 

 

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی