پیش بینی قیمت سکه امروز یکشنبه 11 دی 1401

کدخبر: ۵۴۵۶۴۹
بیشتر شدن فاصله نرخ خرید و نرخ فروش در صرافی‌ها موجب شده برخی معامله‌گران ترجیح بدهند سکه خود را در بازار غیررسمی به فروش برسانند یا تبدیل به دلار کنند.
پیش بینی قیمت سکه امروز یکشنبه 11 دی 1401

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، سکه در ابتدای هفته در مسیر نزولی قرار گرفت و به سوی سطوح پایین‌تر شتافت. بر اساس صحبت‌های فعالان، نزول سریع قیمت فلز گرانبهای داخلی موجب شد که اختلاف نرخ خرید و فروش در بازار بیشتر شود. از نگاه این دسته از فعالان، افت یکباره فلز گرانبهای داخلی موجب شد که سطح نااطمینانی در بازار افزایش پیدا کند.

یکی از نشانه‌های افزایش سطح نااطمینانی در بازار سکه، افزایش فاصله نرخ خرید و فروش این فلز گرانبها بود. برخی از بازیگران حاضر در بازار اشاره می‌کردند که صرافی‌ها بعضا فلز گرانبهای داخلی را دو میلیون تومان زیر نرخ فروش خود، خریداری می‌کردند؛ این در حالی است که در شرایط عادی اختلاف نرخ خرید و فروش بین 200 تا 700 هزار تومان بوده است.

افزایش فاصله خرید و فروش موجب شده برخی بازیگران خُرد به‌جای فروش سکه به صرافی‌ها، به بازار غیررسمی مراجعه کنند. برخی از آنها نیز در گروه‌های معاملاتی عنوان می‌کردند که حاضرند سکه خود را با دلار تاخت بزنند.

در شرایط کنونی همچنان فلز گرانبهای داخلی حباب دارد و همین موضوع موجب شده برخی بخواهند این فلز گرانبها را به دلار تبدیل کنند.

سود ۵۰۰ میلیون تومانی خریداران این خودروها از بورس/طرح جدید فروش آغاز شد

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی