توئیتی که دلار را ارزان کرد/پیش بینی قیمت دلار امروز

کدخبر: ۵۵۱۰۷۱
سه‌شنبه (4 بهمن) روز متفاوتی برای برای بازار ارز بود؛ روزی که بانک مرکزی ورود بازارساز به بازار آزاد و روند نرخ‌سازی را رسما آغاز کرد. همزمان، فروش دلار در بازار پشت‌خطی بالا رفت.
توئیتی که دلار را ارزان کرد/پیش بینی قیمت دلار امروز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، دیروز در بازار پشت‌خطی، میزان فروش دلار به شکل معناداری زیاد شد تا برخی از معامله‌گران از احتمال ادامه شرایط نزولی در بازار ارز خبر دهند. به گفته برخی فعالان، توئیت رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر مداخله مستقیم در  بازار ارز  عامل ایجاد هیجان فروش در بازار پشت خطی دلار شد.

رئیس کل بانک مرکزی دیروز در توئیتر نوشت: از امروز (روز سه‌شنبه) بانک مرکزی و صرافی‌ها اقدامات مشترکی در احیای ثبات اقتصادی در کشور انجام می‌دهند. او تاکید کرد که بانک مرکزی از این به بعد به  بازار آزاد  ورود پیدا خواهد کرد و نرخ‌ساز خواهد بود.

مداخله مستقیم بازارساز در بازار دلار و به رسمیت شناختن این بازار، از نگاه برخی فعالان می‌تواند سمت عرضه ارز را به اندازه‌ای تقویت کند که اسکناس آمریکایی نتواند به‌راحتی بالای 40 هزار تومان خود را نگه دارد.

در این میان برخی از فعالان نیز عنوان می‌کنند که  صادرات نفت  به چین در ماه‌های گذشته در وضعیت مناسبی داشته است و همین موضوع دست بازارساز برای مداخله قیمتی را باز نگه داشته است. 

در مقابل، برخی از فعالان باور دارند که ورود بازارساز به معاملات دلار، اثر کوتاه‌مدتی بر قیمت خواهد گذاشت و به مرور با کاهش عرضه ارز، بازار به وضعیت قبلی باز خواهد گشت.

تیتر یک
  • نتانیاهو چطور بدون رنجاندن پوتین از نردبان بالا برود؟

    اقتصادنیوز: واشنگتن و اسرائیل نسبت به تهدید ایران کاملاً با هم هم‌نظرند، اما در مورد اقدامات مهارکننده آن توافق ندارند.

کارگزاری مفید