گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

دنده معکوس قیمت سکه/ قیمت یورو قد کشید

کدخبر: ۵۵۱۷۷۷
اقتصادنیوز: قیمت یورو امروز در سایت بازار متشکل وارد کانال 46 هزار تومان شد و عصر امروز در محدوده 46 هزار و 902 تومان به فروش رسید. روز گذشته نرخ یورو در سایت فوق در محدوده 45 هزار و 544 تومان به کار خود پایان داده بود.
 دنده معکوس قیمت سکه/ قیمت یورو قد کشید

به گزارش اقتصادنیوز ، در هرات امروز شنبه 8 بهمن ماه قیمت دلار با گپ مثبت باز شد؛ حتی عده ای از معامله گران مدعی بودند دلار بر روی پله اول کانال جدید قرار گرفته بود اما در نیمه ظهر  نسبت به عصر پنجشنبه گذشته رنج بود  و در واپسین ساعات معاملات نقدی امروز تقریبا 250 تومان پایین تر از  2 روز قبل به فروش رسید .

در سلیمانیه هم نرخ دلار  با 550 تومان کاهش یک کانال عقب نشینی کرد.  

افت قیمت درهم در بازار 

نرخ درهم نیز در شروع معاملات امروز اندکی رشد کرد اما در نیمه روز نسبت به عصر پنجشنبه ثبات پیدا کرد. قیمت درهم عصر امروز 70 تومان پایین تر از دو روز قبل مبادله شد. 

قیمت خودروی جدید وارداتی هیوندای / النترا ۲۰۲۳ چند؟

روز خوب دلار  از نگاه فرزین 

در تهران هم یکی از نکات مهم بازار امروز نزدیک شدن نرخ دلار رسمی و آزاد بهم دیگر بود. 

 رییس کل بانک مرکزی در انتهای هفته گذشته از ادامه مداخله در بازار ارز خبر داد. محمدرضا فرزین در توئیتی نوشت: ما یک روز خوب، یک روز معمولی و یک روز ناپایدار را در عملیات احیای ثبات قیمت ارز گذاراندیم. وی در ادامه عنوان کرد، در فرصت آخر هفته، تیم بانک مرکزی با بررسی عوامل و رفع اشکالات به مداخله و نرخ سازی خود ادامه خواهد داد.

از نگاه برخی فعالان، رییس کل به برخی معامله گران ارزی چنین پیامی را مخابره کرده است که بازارساز از ابتدای هفته با جدیت بیشتری در بازار آزاد مداخله خواهد کرد. 

جهش ۵۰ میلیونی قیمت این خودرو در 24 ساعت

فرزین همان راه همتی را می‌رود؟

گفته می شود امروز نرخ دلار در صرافی ملی در محدوده 43 هزار و 910 تومان و 43 هزار و 759 تومان به فروش رسیده بود .

عده ای از  معامله گران معتقد بودند فرزین همان راه همتی را می‌رود. راهی که آن‌ها اسمش را گذاشته بودند مهار اسب سرکش. یعنی با سرعت به اسبی که افسارش در رفته است نزدیک شوی، بعد به آن افسار بزنی، در وقت مناسب مهارش کنی و برگردد. آن‌ها معتقد بودند این سیاستی است که دوباره اجرا شده و تا حدودی موفق بوده است اما باید دید تکرار آن در یک وضعیت کاملا متفاوت با زمان اول، می‌تواند نتیجه‌بخش باشد.

از نگاه فعالان بازار حرکت سپر به سپر در واقع رانت را از بین می برد و در نتیجه تقاضای آربیتراژی هم حذف خواهد شد. 

قیمت دلار بازار رسمی

در سایت بازار متشکل ارزی هم نرخ دلار امروز نزدیک به  2 هزار تومان گران شد و برروی 43 هزار و 326  تومان قرار گرفت. روز گذشته نرخ دلار در سایت مذکور در محدوده  41 هزار و 616 تومان به فروش رسیده بود. 

قیمت یورو قد کشید 

قیمت یورو امروز در سایت بازار متشکل وارد کانال 46 هزار تومان شد و عصر امروز در محدوده 46 هزار و 902 تومان به فروش رسید. روز گذشته نرخ یورو در سایت فوق در محدوده 45 هزار و 544 تومان به کار خود پایان داده بود. 

خرید ارز سهمیه ای 

ارز سهمیه ای که قرار بود از روز سه شنبه هفته قبل توزیع شود در مسیر با مشکلاتی روبرو شد اما طبق خبر جدید بانک مرکزی برای متقاضیان ارز سهمیه ای؛  از امروز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ علاوه بر صرافی‌های مجاز، شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰یورو اقدام خواهند کرد.

عده ای از معامله گران  باور دارند در ابتدای هفته بخشی از نقدینگی به سوی بازار صرافی های مجاز خواهد رفت. در انتهای هفته بخشی از معامله گران در صف های خرید ارز سهمیه ای جمع شدند تا از امکان خرید 5 هزار یورو با نرخ پایین تر برخوردار شوند. این موضوع می تواند سمت تقاضا در بازار آزاد را تضعیف کند. 

نوسان محدود قیمت طلای جهانی 

قیمت اونس طلا  که در روز های گذشته به مرز 1950 دلار نزدیک شده بود در بازار امروز در محدوده 1927 دلار  به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با دیروز 2 دلار بالاتر بود. 

کاهش قیمت طلا 18 عیار

در بازار داخلی ایران قیمت طلا 18 عیار نزولی شد. آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت طلا 18 عیار امروز تا 2 میلیون و 136 هزار و 900 تومان بالا رفته است. 

قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز در زمان نگارش  این گزارش 2 میلیون و 96 هزار و 500 تومان بودکه در مقایسه با عصر دیروز نزدیک به 22 هزار تومان کاهش را نشان می دهد.

قیمت سکه دنده معکوس زد

قیمت سکه امامی هم امروز از مرز 25 میلیون تومان فاصله گرفت. معامله گران معتقد بودند با کاهش قیمت دلار ، قیمت سکه هم وارد فاز نزولی شد.

روز پنجشنبه گذشته قیمت هر قطعه سکه امامی در محدوده 24 میلیون و 800 هزار تومان به فروش رسیده بود اما در بازار امروز از این محدوده دور شد و در محدوده 23 میلیون و 949 هزار تومان هزار به فروش رسید . نرخ ربع سکه هم امروز 50 هزار تومان ارزان شد

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید