پیش بینی بورس 19 بهمن 1401 / آب رفته به جوی برمی‌گردد؟

کدخبر: ۵۵۴۰۴۸
هرچند رشد شاخص‌ها و کاهش پول خروجی دو روند کم و بیش مثبت معاملات دیروز بود. اما به نظر می‌‌رسد همچنان بی‌اعتمادی در میان معامله‌گران زیاد است. با این حال مصوبه شورای عالی بورس می‌تواند بازار را امروز صعودی کند.
پیش بینی بورس 19 بهمن 1401 / آب رفته به جوی برمی‌گردد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، برای  پیش بینی  بورس  امروز  –چهارشنبه 19 بهمن- به روند  بازار سهام  در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه  شاخص کل بورس  18 هزار و 652 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 556 هزار و 512 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 8 هزار و 210 واحد بالا آمد و در رقم 484 هزار و 460 واحد ایستاد.  شاخص کل  فرابورس 291 واحد رشد کرد و به رقم 20 هزار و 211 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 492 نماد رشد قیمت و 160 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 75 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 25 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت قطعات اتومبیل ایران (ختوقا)، شرکت گروه بهمن (خبهمن) و شرکت فنرسازی زر (خزر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در  فرابورس  نیز شرکت  سرمایه گذاری مسکن  شمالغرب (ثغرب)، شرکت تولید و صادرات ریشمک (ریشمک) و شرکت پگاه گلستان (غگلستا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای آباد (شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران)، وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) و دسینا (شرکت داروسازی سینا) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا)، شرکت بیمه میهن (میهن) و شرکت بیمه سامان (بساما) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در پایان معاملات سه‌شنبه ارزش صف‌های خرید به 85 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز  8 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف خرید 70 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) و حفارس (شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد ثجنوب اختصاص داشت و پس از ثجنوب، نماد آباد بیشترین صف فروش را داشت.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که با وجود نوسانات متعدد در یک هفته کاری اخیر شاخص در مجموع صفر درصد تغییر داشته است. دیروز شاخص پس از دو روز رشد کرد و در رقمی ایستاد که سه‌شنبه هفته گذشته در آن قرار داشت. 

نمادهای فملی، فولاد، وبملت، شستا، فخوز، کگل، شتران و  شپنا  بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشتند. با اینکه اغلب نمادهای بازار سبزپوش بودند، باز هم پول حقیقی از بازار خارج شد و برای سیزدهمین روز متوالی تداوم داشت اما روند تغییرات آن در روز دو روز اخیر نزولی بوده است. نمادهای وبملت، فملی، شپنا، آریا، فارس، پارسان، شبندر، شتران، قشرین و  بپاس  بیشترین خروج  پول حقیقی  را داشتند. 

همچنین دیروز  ارزش معاملات  خرد سهام با تغییر 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 677 میلیارد تومان رسید که همچنان سطح پائینی محسوب می‌شود.

هرچند رشد شاخص‌ها و کاهش پول خروجی دو روند کم و بیش مثبت معاملات دیروز بود. اما به نظر می‌‌رسد همچنان بی‌اعتمادی در میان معامله‌گران زیاد است. ارزش معاملات خرد پائین است و بازار دیروز سیزدهمین روز خروج پول حقیقی را پشت سر گذاشته است. با این حال مصوبه شورای عالی بورس می‌تواند بازار را امروز صعودی کند. عصر سه‌شنبه شورای عالی بورس رأی به تداوم عرضه خودرو در بورس کالا داد. 

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس

 
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید