دبیرکل کانون صرافان تشریح کرد؛

دلایل مهم کاهش نرخ دلار در بازار

کدخبر: ۵۶۰۵۱۱
کامران سلطانی زاده؛ دبیرکل کانون صرافان با اشاره به ادامه روند کاهشی نرخ ارز در بازار گفت: با ادامه این روند کنونی، دلار به براحتی به نرخ‌های کمتر از حالت کنونی هم خواهد رسید. البته اگر به هر صورت دخالت غیر استاندار روند عرضه و تقاضا مانع از کاهش قیمت ارز نگردد
 دلایل مهم کاهش نرخ دلار در بازار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبنا، سلطانی زاده ادامه داد: در حال حاضر روند قیمتی در بازار آزاد کاهشی است و نرخ اسکناس دلار در صرافی ملی نیز در کانال ۴۴ هزار تومان قرار گرفته است.

سلطانی زاده با بیان اینکه در حال حاضر دلار در کانال ۴۵ هزار تومان هم خریداری در بازار ندارد، تاکید کرد: شبکه صرافی‌ها در حال حاضر تقاضای دلار بیشتر از ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان برای خرید را ندارند چرا که مشتری درپشت کانتر صرافی‌ها برای خرید ارز به هیچ وجه چشمگیر نیست.

دبیرکل کانون صرافان با اشاره به دلایل مهم کاهش نرخ دلار در بازار گفت: این موضوع با توجه به باز گشایی عرضه ارز نیمایی به دستور بانک مرکزی و افزایش عرضه درهم و‌همچنین باز گشایی صرافی‌ها در‌عرصه همگانی ارز به هموطنان محقق شد.

وی افزود: علاوه براینها همچنین با اخبار خوب بازرسان اژانس و توافق ایران‌ و‌عربستان و‌ همینطور دست نگهداشتن هموطنان از خرید ارز و فروشنده شدن بسیاری از دارندگان ارز و پیشی گرفتن عرضه از تفاضا کاهش تا کانال ۳۰هزارتومن بسیار محتمل خواهد بود. 

xFD0QR1foxw2

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید