قیمت دلار به سکه میدان نداد/ پیش بینی قیمت سکه امروز 5 اردیبهشت

کدخبر: ۵۶۹۴۵۴
در صورتی که در روز سه‌شنبه نیز قیمت دلار افزایش خاصی را تجربه نکند، احتمال افت بیشتر قیمت سکه امامی وجود خواهد داشت.
قیمت دلار به سکه میدان نداد/ پیش بینی قیمت سکه امروز 5 اردیبهشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، عدم  افزایش قیمت دلار  موجب شد که در بازار سکه زور فروشندگان بیشتر شود و  قیمت سکه  به زیر سطح 31 میلیون و 500 هزار تومان برود.

برخی از تحلیلگران انتظار داشتند که با توجه به افت  قیمت اونس طلا  به زیر مرز 2 هزار دلاری، در روز دوشنبه برخی از مالداران سکه در موقعیت خریدار وارد بازار دلار شوند و با تحریک قیمت این ارز، زمینه حمایت از دارایی خود را فراهم بیاورند.

با این حال، حداقل در عمل،  بازار ارز  در روز دوشنبه با حجم سنگینی از تقاضا رو‌به‌رو نشد و ناامیدی سکه‌بازان از دلار موجب شد که  قیمت سکه  در مسیر نزولی قرار بگیرد.

به باور شماری از فعالان، در صورتی که در روز سه‌شنبه نیز  قیمت دلار  افزایش خاصی را تجربه نکند، احتمال افت بیشتر  قیمت سکه امامی  وجود خواهد داشت. تحلیلگران فنی نیز باور دارند در صورتی که سکه زیر سطح 31 میلیون و 500 هزار تومان تثبیت شود، افت بیشتری در انتظار فلز گرانبهای داخلی خواهد بود.

با این حال، حداقل سکه‌بازان در سال 1402 نشان داده‌اند که تمایلی ندارند این فلز گرانبها را زیر مرز 30 میلیون تومان ملاقات کنند و این مرز را به عنوان کف قیمتی برای خود تعریف کرده‌اند.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز شنبه؛

    اقتصادنیوز: در روزی که اغلب نمادهای بازار با افت قیمت مواجه بودند، شاخص بورس تهران بیش از ۷۳ هزار واحد سقوط کرد.

کارگزاری مفید