حال و هوای بازار ارز و طلا به روایت «اقتصادنیوز»؛

معاملات کم‌رمق دلاردر بازار/ دلار مبادله آب رفت

کدخبر: ۵۶۹۵۴۴
اقتصادنیوز: در سمت رسمی بازار هم عمده قیمت ها در مرکز مبادله ارز و طلا ایران نوسان کاهشی را تجربه کرد. قیمت دلار مبادله ای (اسکناس) در مرکز یاد شده مانند روز قبل نزولی شد. نرخ دلار مبادله‌ای امروز با 269 تومان کاهش در محدوده 42 هزار و 21 تومان به فروش رسید. روز گذشته هم نرخ دلار مبادله ای 160 تومان افت را ثبت کرده بود.
معاملات کم‌رمق دلاردر بازار/ دلار مبادله آب رفت

به گزارش اقتصادنیوز ،امروز سه شنبه 5 اردیبهشت 1402، دومین روز بعد از تعطیلات برای بازارها  بود. بازار امروز هم مانند روزر گذشته بی‌رمق شروع شد. قیمت‌ها در بازار نوسان زیادی نداشت. یکی از دلایل نوسان محدود تعطیلی بازار های مجاور به دلیل تعطیلات عید فطر بود. احتمالا بازار تا روز چهارشنبه در حالت نیمه‌تعطیل است. 

امروز حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان بنا به دعوت بدر بن حمد البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان، در رأس هیئتی سیاسی عازم مسقط شد.برخی از معامله گران می گفتند این سفر ممکن است بر روی بر روی پرونده تبادل زندانیان  اثر بگذارد  و موجب بهبود روابط سیاسی شود. 

در سمت رسمی بازار هم عمده قیمت ها در مرکز مبادله ارز و طلا ایران نوسان کاهشی را تجربه کرد.  قیمت دلار   مبادله ای (اسکناس)  در مرکز یاد شده  مانند روز قبل نزولی شد. نرخ دلار مبادله‌ای امروز با 269 تومان کاهش در محدوده 42 هزار و 21 تومان به فروش رسید. روز گذشته هم نرخ دلار مبادله ای 160 تومان افت را ثبت کرده بود.

همچنین قیمت یورو در این مرکز رقم 46 هزار و 334 تومان را نشان می‌دهد که نسبت به روز گذشته نزدیک به 600 تومان کاهش را نشان می‌دهد.

قیمت درهم امارات نیز در سطح 11 هزار و 488 تومان اعلام شده است که نسبت به روز دوشنبه نزدیک به 73 تومان نوسان کاهشی را نشان می دهد. 

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 38 هزار و 200 تومان، 41 هزار و 122 تومان و 10 هزار و 401  تومان اعلام شده است. 

نوسان محدود نرخ ارز توافقی 

قیمت دلار امروز سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 به صورت توافقی در سایت کانون صرافان ایرانیان در زمان نگارش این گزارش بطور میانگین حدود 41 هزار و 700 تومان اعلام شده که نسبت به روز گذشته تغییر 200 تومانی را نشان می دهد.

در همین سایت قیمت یورو توافقی نیز  با  رشد تقریبا 120 تومانی نسبت به روز گذشته رقم میانگین 45 هزار و 846 تومان برای آن درج شده است.  قیمت درهم  امارات به صورت توافقی بطور میانگین 13 هزار و 150  تومان اعلام شد که نسبت به روز قبل نوسان صعودی اندکی را نشان می دهد. 

رشد قیمت سکه 

در بازار داخلی ایران قیمت طلا 18 عیار امروز نوسان کاهشی محدودی نسبت به روز قبل در محدوده 2 میلیون و 559 هزار و 400 تومان به فروش رسید.

طبق اعلام کانون صرافان، قیمت سکه امامی امروز با رشد  تقریبا 20 هزار تومانی نسبت به روز گذشته در سطح 31 میلیون و 42 هزار تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت نیم سکه در صرافی‌های مجاز با  رشد تقریبا 39 هزار تومانی به طور میانگین رقم 18 میلیون و 322 هزار تومان را نشان می‌دهد.

امروز سه شنبه5 اردیبهشت  1402 قیمت ربع سکه در کانون صرافان حدود 11 میلیون و 307 هزار تومان اعلام شده است. این قیمت در مقایسه با روز قبل تقریبا 7 هزار تومان بالا تر است. 

تیتر یک
کارگزاری مفید