ورود خریداران تلفنی به بازار ارز

خودرو، دلار را زیر می گیرد؟ /طلا و سکه در مرز مقاومت گرفتار شدند

کدخبر: ۵۷۵۲۷۳
بازار منتظر نشست دوشنبه اتحادیه اروپا است. یکسری‌ها می‌گویند بازار نتیجه آن جلسه‌ را پیشخور کرده است اما در مقابل می‌گویند اگر خیلی منفی باشد نرخ می‌تواند به سمت مرز مقاومت حمله کند.
خودرو، دلار را زیر می گیرد؟ /طلا و سکه در مرز مقاومت گرفتار شدند

به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته در بازار معاملاتی ارز، قیمت دلار  نقدی هرات در 51 هزار و 200 تومان شروع شد. در بازار فردایی اما قیمت 400 تومان بالاتر استارت زد و در ادامه روند فردایی دلار هرات صعودی بود و نهایتا نرخ با رشد هزار تومانی مقاومت 51 هزار و 700 تومان را هم شکست و به مرز مقاومت مهم 52 هزار و 200 تومان رسید اما در شکستن این سطح ناکام ماند.

فورش فوری و اقساطی این خودروها ممنوع شد!

حمله دلار هرات به مرز مقاومتی

نرخ فردایی  دلار هرات  در روز یکشنبه سه بار به مرز این مقاومت 52 هزار حمله کرد ولی ناکام ماند و در 51 هزار و 700 تومان بسته شد. استارت افزایشی هرات باعث شد تا آبشده و دلار تهران هر دو با گپ مثبت باز شوند.

با نوسان یکشنبه در روند کلی  بازار ارز  ، دلار هرات سقف کانال نزولی را شکست و تثبیت داد، همین موضوع باعث شد تا بازار از نگاه معامله‌گران صعودی شود و خریدار جدید وارد شود.

ورود خریداران تلفنی به بازار

معامله‌گران تصور می‌کنند خریداران تلفنی و خانگی هم کم کم به بازار می‌آیند. با تغییر روند دوباره شاهد حضور افراطی‌ها بودیم، افراطی‌ها کسانی هستند که با حداقل نوسان حداکثر هدف قیمتی را می‌دهند به قول پیشکسوتان این گروه تا دو خط قیمت بالا می‌آید جوگیر می‌شوند و اهداف فضایی می‌دهند و می‌گویند دلار به 57 می‌رسد.

در مقابل، تا دو خط پایین می‌رود می‌گویند قیمت وارد دامنه 40 می‌شود. اسم دیگر این جریان افراطی را بازاری‌ها حزب باد گذاشتند.

بازار ارز وارد دوران رکود می شود؟

اما از نظر بخش معتدل، روند نوسان نرخ فعلا کند شده و می‌تواند بین 50 هزار و 700 تا 52 هزار و 200 تومان نوسان داشته باشد تا از یک طرف خارج شود و با تثبیت، روند جدید شکل بدهد. البته از نگاه این دسته بازارساز تمام تلاشش را می‌کند تا نرخ تا انتهای تابستان، در همین بازه بماند. یعنی بازار وارد دوران رکود خودش می‌شود. یکسری‌ها هم می‌گفتند روند بازار یکشنبه‌ را جدی نگیرید و دوشنبه مشخص می‌کند که چند چند است.

ریال کمیاب شد

چرا دلار فردایی از نقدی فاصله گرفت؟ معامله‌گران می‌گویند به مناسبت آخر ماه اردیبهشت و بلوکه شدن ریال، نقدی پایینتر است. یعنی ریال در بازار نیست و توان خرید نقدی پایین است. به واسطه همین می‌گویند دوشنبه با شروع خرداد نقدی می‌تواند سمت فردایی برود و شکاف را کم کند.

تکنیکال‌کاران معتقدند هروقت آخرین سقفی که باعث شد پایین‌ترین کف تشکیل شود، بشکند، آن زمان می‌شود گفت که از روند نزول خارج شدیم. از نظر آن‌ها آخرین سقف 52 هزار و 200 تومان است. بر این اساس تا این مرز نشکند بازار دوباره می‌تواند به سمت کف حرکت کند.

سکه، دلار و طلا گرفتار شدند

فنی‌ها می‌گویند بعد از کف‌زنی هر سه بازار یعنی سکه و آبشده و دلار، بازارها این بار در مقاومتشان گیر افتادند.  مقاومت سکه  31 میلیون و 950 هزار، آبشده 11 میلیون و 400 هزار و دلار 52 هزار و 200 تومان است.

البته در طلای آبشده می‌گویند چارت‌ یک گپ منفی در صعود قبلی داشته که تا آن را پر نکند کار صعود سخت می‌شود. یکسری‌ها هم می‌گویند اگر طبق الگوی 1401 جلو برویم بازار از 12 تا 26 خرداد شروع به حرکت به سمت سقف می‌کند.

رالی دلار و خودرو

اما چه چیزی می‌تواند جان افزایش بازار را بگیرد؟

یکسری‌ها معتقدند اگر تحویل خودرو سایپا در ماه خرداد مشخص شود که سه ماهه‌ است، کسانی که واجد شرایط تحویل خودور می‌شوند، باید دوباره پول در بازار خودرو دپو کنند. به عقیده این دسته اگر سه ماهه باشد می‌توانیم دوباره شاهد فروش طلا و ارز در بازار برای تحویل  خودرو  باشیم اما اگر دوره تحویل طولانی‌تر اعلام شود امکان دپوی پول در بازار  خودرو  کمتر است.

سیگنال برجامی به بازار ارز

در بازار یکشنبه بعد از مدت‌ها سکوت در خصوص اخبار برجامی و حرف‌های اولیانوف نماینده روسیه، به بازار مخابره شد. اولیانوف گفته شاید توافق جزیی بجای  برجام  پیشنهاد کنند که پذیرفتنش سخت است.

یک خبر هم در بازار بود که رئیس اتحادیه طلا و سکه مشهد به مصوبه قوه قضائیه درمورد الزام ثبت معاملات طلا و سکه در سامانه تجارت واکنش نشان داده و گفته که شدنی نیست.

T3D8Glc4KLGf

مصادیق جدید قاچاق ارز

در بازار عصر یکشنبه یک خبر آمد که مصادیق جدید قاچاق ارز اعلام شد. باتجربه‌های بازار معتقدند این خبرها فقط التهاب بازار را بیشتر می‌کند. همچنین گفته می‌شد در معاملات عصر بازار انتظامی شد که یک نفر را با 40 هزار دلار دستگیر کردند.

بازار منتظر نشست دوشنبه اتحادیه اروپا است. یکسری‌ها می‌گویند بازار نتیجه آن جلسه‌ را پیشخور کرده است اما در مقابل می‌گویند اگر خیلی منفی باشد نرخ می‌تواند به سمت مرز مقاومت حمله کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی