هشدار صندوق بین‌المللی پول نسبت به کوچک شدن اقتصاد آمریکا و جهان

کدخبر: ۵۷۶۲۸۹
اقتصادنیوز: در حالیکه قانونگذاران آمریکایی سه روز فرصت دارند تا با تصویب لایحه‌ای درباره سقف بدهی دولت آمریکا از ورشکستگی آن و تاثیر منفی بر بازارهای مالی جهانی جلوگیری کنند، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان می‌گوید که در مذاکرات میان کاخ سفید و کنگره پیشرفت‌هایی حاصل شده است.
هشدار صندوق بین‌المللی پول نسبت به کوچک شدن اقتصاد آمریکا و جهان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس صندوق بین‌المللی پول روز جمعه هشدار داد که شکست مقامات دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و رهبران کنگره در دستیابی به توافق بر سر سقف بدهی دولت باعث کوچک شدن اقتصاد آمریکا و جهان خواهد شد. 

قیمت خودرو در هفته اول خرداد چقدر کاهش یافت؟

اسپوتنیک گزارش داد، جورجیوا به خبرنگاران گفت: عدم توافق بر سر بدهی دولتی, ما را به ناچار وارد رکود در اقتصاد آمریکا و جهان خواهد کرد و این امر یک شوک برای همه خواهد بود.

وی ادامه داد: نکته اصلی این است که بدهی آمریکا قابل پرداخت است. آمریکا هنوز زمان زیادی دارد اما قابل پرداخت بودن بدهی بودن به این معنای وضعیت عالی نیست.

در حالیکه قانونگذاران آمریکایی سه روز فرصت دارند تا با تصویب لایحه‌ای درباره سقف بدهی دولت آمریکا از ورشکستگی آن و تاثیر منفی بر بازارهای مالی جهانی جلوگیری کنند، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان می‌گوید که در مذاکرات میان کاخ سفید و کنگره پیشرفت‌هایی حاصل شده است.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت، مذاکره‌کنندگان کاخ سفید و جمهوری‌خواهان در مذاکرات درباره افزایش سقف بدهی ۳۱. ۴ تریلیون دلاری دولت آمریکا پیشرفت‌هایی بدست آوردند.

این مذاکرات درحالی انجام می‌شود که وزارت خزانه داری آمریکا هشدار داده است در صورتی که یک توافق برای افزایش سقف بدهی بدست نیاید و دولت آمریکا در اولین روز ماه ژوئن نتواند هزینه‌های خود را پرداخت کند، این امر به یک ورشکستگی اقتصادی فاجعه بار تبدیل خواهد شد.

جو بایدن رئیس جمهور دموکرات و مک کارتی رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان بر سر هزینه‌ها، مالیات‌ها و الزامات کاری برای برنامه‌های مبارزه با فقر در آمریکا اختلاف نظر دارند. اما هر دو طرف ساعت‌ها بحث و گفتگو در روز چهارشنبه را سازنده توصیف کردند.

خط فقر در ایران چقدر است؟

کنگره برای تصویب هرگونه توافقی از طریق مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری خواهان و سنای تحت کنترل دموکرات‌ها به چند روز زمان نیاز دارد. قانونگذاران به طور مرتب نیاز به افزایش سقف بدهی دولت آمریکا برای پوشش هزینه‌ها دارند.

قانون گزاران مجلس سه روز فرصت خواهند داشت تا هر گونه لایحه توافقی در خصوص سقف بدهی را ابتدا مطالعه و سپس در مورد آن رای گیری کنند.

مک کارتی تاکید کرده است که هر توافقی باید هزینه‌های دولت آمریکا را در سال آینده کاهش دهد و رشد مخارج را در سال‌های آینده محدود کند تا بدهی دولت آمریکا کاهش یابد.

بایدن پیشنهاد کرده است که هزینه‌ها را در سطوح فعلی در سال آینده متوقف کند و با افزایش مالیات برای مهار بدهی اقدام کند.

تیتر یک
کارگزاری مفید