عرضه دیگنیتی لغو شد؛

خبر فوری برای خریداران دیگنیتی در بورس

کدخبر: ۵۸۱۰۴۲
عرضه دیگنیتی پرستیژ که قرار بود امروز در بورس کالا انجام شود به تعویق افتاد.
خبر فوری برای خریداران دیگنیتی در بورس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، درحالی که  قرار بود امروز ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا عرضه شود، صبح امروز اطلاعیه این عرضه از سایت بورس کالا حذف شد. بر این اساس اطلاعاتی که به دست خبرنگار ایسنا رسیده حاکی از آن است که با توجه به قرائت های مختلف بین دستگاه‌های اجرایی و نظارتی از قوانین و مقررات موجود و نظر به تصمیم گیری واحد در خصوص عرضه و همچنین ابهام ایجاد شده در خصوص انحصار بازار خودرو، مقرر شد عرضه خودرو به تعویق افتد.

بر اساس این گزارش، پس ْآن که اطلاعیه عرضه منتشر شد، شورای رقابت عرضه خودرو در بورس را تخلف دانست و اعلام کرد که باید متوقف شود. همچنین معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل گروه صنعتی بهمن‌موتور ضمن تاکید بر اینکه عرضه‌ خودرو تنها بایستی از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودروها باشد، اعلام کرد که بایستی عرضه ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا لغو شود.

در روزهای اخیر موضوع عرضه خودرو از مسیر  بورس کالا  باز هم حاشیه‌ساز شده است.

چند روز قبل کارا تک‌کابین و کارا دو کابین محصول شرکت بهمن موتور در قیمت پایه در  بورس  کالا مورد دادوستد قرار گرفت. بعد از آن صدای  شورای رقابت  درآمد و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فروش خودرو از مسیر بورسی تخلف محسوب می‌شود.

عرضه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا به تعویق افتاد / جنجال بر سر فروش بورسی خودرو

بعد از آن، همزمان با مخالفت  شورای رقابت  با عرضه 600 دستگاه خودرو در بورس کالا، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با ارسال نامه‌ای با اشاره به اینکه عرضه‌ خودرو تنها باید از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودروها باشد، اعلام کرد عرضه ۶۰۰ دستگاه خودرو در بورس کالا باید لغو شود.

روز گذشته نیز اکوایران در گزارشی نوشت: «در حالی که نامه‌ای منتسب به رئیس شورای رقابت در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن خطاب به مدیرعامل گروه بهمن اخطار داده شده که عرضه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا را متوقف کند، یک منبع آگاه به اکوایران از جوابیه بلند بالا و اعتراضی این شرکت خودروساز خصوصی به شورای رقابت خبر داده است.»

این منبع آگاه از رد و بدل شدن نامه‌ بین رئیس شورای رقابت و شرکت بهمن موتور به اکوایران خبر داد که جوابیه‌های این شرکت خودروسازی تامل‌برانگیز بوده است. شرکت خودروسازی بهمن موتور خطاب به رئیس شورای عالی رقابت گفته بود که تاکنون نامه‌ای مبنی بر توقف  عرضه خودرو در بورس کالا  دریافت نکرده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده که بر اساس مصوبه شورای رقابت، اساسا نقش هیات مدیره در مدیریت فروش و بازار نادیده گرفته شده است. بهمن موتور عرضه خودرو در بورس را نه‌تنها متخلفانه نمی‌داند بلکه آن را در چارچوب قانون بازار سرمایه، دستورالعمل حاکمیت شرعی، قانون ابزارها و نهادهای مالی، قانون احکام دائمی توسعه و مصوبات شورای عالی بورس عنوان کرده و با انتقاد نسبت به تصمیمات فراقانونی شورای رقابت این سوال را مطرح می‌کند که آیا یک مصوبه شورا می‌تواند همه قوانین را ملغی کند؟

در نهایت، در حالی که قرار بود امروز ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا عرضه شود، اطلاعیه این عرضه از سایت بورس کالا حذف شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید