رصد بازار خودرو؛

شاسی بلند جدید کُره ای در راه بازار خودرو

کدخبر: ۵۸۶۳۵۷
شرکت خودروسازی کُره ای کیا موتورز اعلام کرد که این شرکت حدود ۲۰۰ شغل برای ساخت این شاسی بلند شاسی بلند EV۹ الکتریکی در کنار چهار مدل دیگر در کارخانه وست پوینت جورجیا، اضافه خواهد کرد.
شاسی بلند جدید کُره ای در راه بازار خودرو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی کیا موتورز اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در کارخانه مونتاژ در ایالت جورجیا آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا تولید شاسی بلند EV۹ الکتریکی خود را در سال آینده آغاز کند.

این خودروساز کره‌ای اعلام کرد که این شرکت حدود ۲۰۰ شغل برای ساخت این شاسی بلند در کنار چهار مدل دیگر در کارخانه وست پوینت جورجیا، اضافه خواهد کرد. این اولین خودروی برقی کیا خواهد بود که در آمریکای شمالی مونتاژ می‌شود و با توجه به اجتناب از خودروهای گازسوز ارائه می‌شود.

خودروساز برقی ریویان در حال ساخت یک کارخانه ۵ میلیارد دلاری در این ایالت است، در حالی که گروه موتور هیوندای و SK On در ماه دسامبر اعلام کردند که یک کارخانه جدید تولید باتری در جورجیا ایالات‌متحده ایجاد خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، براین کمپ، فرماندار جورجیا گفت که بیش از ۲۲.۷ میلیارد دلار در این ایالت سرمایه گذاری شده است و از سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۲۸ هزارو ۴۰۰ شغل در زنجیره تامین خودروهای برقی ایجاد شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید