سقوط سنگین دلار با شکست حمایت مهم

کدخبر: ۵۸۶۳۸۶
برخی از معامله‌گران هم باور دارند اگر دلار پایین مرز ۴۹ هزار تومان تثبیت دهد، حمایت‌های ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان و ۴۷ هزار تومان، حمایت‌های پیش روی دلار هستند که شکست آن‌ها در کنار وجود فاند خبری قوی می‌تواند قیمت دلار را تا محدوده ۴۴ هزار تومان کاهش دهد.
سقوط سنگین دلار با شکست حمایت مهم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، بررسی  قیمت دلار  در معاملات پشت خطی عصر دیروز و دیشب حکایت از عقب‌نشینی اسکناس آمریکایی به کانال ۴۸ هزار تومان دارد.

آنطور که معامله‌گران مدعی هستند، دیشب کمتر کسی تمایل به خرید دلار بالای مرز ۴۹ هزار تومان داشت و دلار در محدوده ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان به کار خود پایان داد.

معامله‌گران می‌گفتند طبق روال هر سال با نزدیک شدن به دهه اول محرم  بازار ارز  تهران با کاهش تقاضا همراه می‌شود و یکی از دلایل کم شدن حجم خریدها در بازار ممکن است ناشی از همین عامل باشد.

از سوی دیگر ثبات نرخ حواله  درهم امارات  موجب شده عده‌ای از معامله‌گران تصور کنند که بازارساز با نسخه تزریق سعی کرده  قیمت دلار  را در یک محدوده خاص نگه دارد.

عده‌ای هم با اشاره به عدم انتشار اخبار منفی سیاسی در حوزه بین‌الملل این احتمال را می‌دهند که شاید مذاکرات ایران و آمریکا در پشت پرده در حال انجام است و همین امر موجب شده ریسک خرید دلار در شرایط کنونی کمرنگ‌تر از روال سابق باشد.

به عنوان مثال، یکی از ادعاهای مهمی که تا حدودی مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته، گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص است که مدعی شده توافق غیرمکتوب ایران و آمریکا به مرحله اجرا رسیده و به نظر می‌رسد ایران سرعت غنی‌سازی اورانیوم را کاهش داده است. معامله‌گران می‌گفتند در صورتی که این ادعا درست باشد ممکن است بر روی قیمت دلار اثرگذار باشد.

از طرفی هم تکنیکالیست‌ها می‌گویند در شرایط فعلی حمایت ابر کرمو دلار شکسته‌ شده و این امر احتمالا خبر خوبی برای بازیگران افزایشی بازار دلار نباشد.

با تمام این اوصاف، در شرایط کنونی پیش‌بینی‌ها‌ در مورد  قیمت دلار  متفاوت است. عده‌ای می‌گویند با توجه به کاهش تقاضا در محرم احتمالا دلار در دامنه ۴۹ تا‌ ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومان در نوسان‌ باشد.

برخی از معامله‌گران هم باور دارند اگر دلار پایین مرز ۴۹ هزار تومان تثبیت دهد، حمایت‌های ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان و ۴۷ هزار تومان، حمایت‌های پیش روی دلار هستند که شکست آن‌ها در کنار وجود فاند خبری قوی می‌تواند  قیمت دلار  را تا محدوده ۴۴ هزار تومان کاهش دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی