فروشنده‌‌‌های ملک محتاط شدند / بازار تابستانه مسکن بی‌رمق شد

کدخبر: ۵۸۶۷۳۱
اقتصادنیوز: با گذشت سه هفته از شروع فصل طلایی نقل‌و‌انتقال ملکی، روند افزایش عرضه به بازار مسکن بسیار کند است
فروشنده‌‌‌های ملک محتاط شدند / بازار تابستانه مسکن بی‌رمق شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای‌اقتصاد، همچنان مثل۶ ماه گذشته هیچ آمار موثقی که بتواند به تحلیل شرایط بازار مسکن کمک کند از نبض معاملات ملکی در شهر تهران منتشر نشده است و جز بر پایه تحقیق میدانی و بررسی مستمر کم و کیف فایل‌‌‌های فروش نمی‌‌‌توان از حال و روز این روزهای معامله‌‌‌گران مطلع شد. با این حال بررسی‌‌‌های میدانی حاکی است روند افزایش عرضه برای فروش ملک اگرچه از خرداد ماه آغاز شده بود اما گویا به کندی پیش می‌‌‌رود.

ریزش سنگین قیمت‌ها در بازار خودرو / افت ۹۰ میلیونی این خودروها

 به نظر می‌‌‌رسد هرچه به ماه محرم نزدیک‌‌‌تر می‌‌‌شویم تمایل به ورود به بازار مسکن نیز کمتر می‌شود و گروهی از معامله‌‌‌گران مثل سنت هر ساله ترجیح می‌‌‌دهند در این ماه از خرید و فروش ملک پرهیز کنند. البته به طور طبیعی میزان مراجعه خریداران به بازار مسکن نیز هر سال در ماه محرم کاهش پیدا می‌‌‌کند اما امسال بی‌‌‌میلی به فروش بیشتر از هر سال دیگری به چشم می‌‌‌آید.

بازار مسکن این روزها در مقایسه با یک وضعیت طبیعی با کمبود شدید فایل روبه‌روست و حتی افزایش عرضه در فاصله خرداد تا نیمه تیر نیز نتوانسته بر رونق آن به طور محسوس بیفزاید. از طرفی ورود به بازار از ناحیه فروشندگان روز به روز کمتر می‌شود و بعید است در هفته‌‌‌های آتی این روند تغییر کند. در نهایت آنچه دست‌‌‌کم تاکنون از وضعیت بازار مسکن پایتخت دریافت شده این است که امسال احتمالا تابستانی بسیار کم‌‌‌رمق و کم‌‌‌معامله را پشت سر خواهیم گذاشت. در جدول زیر مشخصات و بهای پیشنهادی تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن شهر تهران آمده است.

16 copy

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی