فوری/ پول ساز ترین شرکت دنیا معرفی شد

کدخبر: ۵۹۲۷۸۰
اقتصادنیوز: اکنون سه شرکت بزرگ نفت و گاز در میان هشت شرکت سودآور برتر دنیا قرار دارند که بالاتر از یک شرکت در سال ۲۰۱۹ است.
فوری/ پول ساز ترین شرکت دنیا معرفی شد

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ؛ طبق گزارش «فوربس گلوبال ۲۰۰۰»، شرکت نفتی آرامکوی سعودی، در پی جهش قیمت نفت و گاز در طول بحران انرژی جهانی که پس از حمله روسیه به اوکراین روی داد، سودآورترین شرکت جهان در سال ۲۰۲۲ شد.

طبق گزارش استاتیستا، اکنون سه شرکت بزرگ نفت و گاز در میان هشت شرکت سودآور برتر دنیا قرار دارند که بالاتر از یک شرکت در سال ۲۰۱۹ است.

1693320_269

آرامکوی سعودی پیش از این که در اواخر سال ۲۰۱۹، عرضه سهام خود در بورس را آغاز کند، به عنوان سودآورترین شرکت جهان شناخته شده بود.

اپل و مایکروسافت که از دورکاری و رونق ارتباطات آنلاین در مراحل ابتدایی همه گیری کووید ۱۹ سود برده بودند، در سال ۲۰۲۰ در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند و در سال ۲۰۲۲، رتبه‌های خود را حفظ کردند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، از آنجا که این فهرست، تنها سود شرکت‌های سهامی عام یا شرکت‌هایی که قصد عرضه در بورس را دارند را بررسی کرده است، درآمد تعداد زیادی از شرکت‌ها در سراسر جهان به خصوص شرکت‌های دولتی، نامعلوم مانده یا در این فهرست لحاظ نشده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید