کشف ثروت تکان‌دهنده زیر پای مردم سیستان و بلوچستان

کدخبر: ۵۹۲۹۱۰
شهریاری نماینده مردم زاهدان گفت: حجم معادن مسی که در زاهدان کشف شده از معادن مس سرچشمه هم بیشتر است و در حال حاضر در زاهدان مشغول به کار هستند. وزارت صمت نیز برای بهره برداری از معادن مس وارد زاهدان شده است.
کشف ثروت تکان‌دهنده زیر پای مردم سیستان و بلوچستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از گسترش نیوز، اخیراً خبری مبنی بر کشف ذخایر جدید مس در زاهدان منتشر شد اما در جزئیات خبر درباره نحوه بهره‌برداری از این منابع اشاره نشد.

بر همین اساس حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با گسترش‌نیوز با اشاره به جزئیات کشف معادن جدید مس در این استان گفت: معادن کشف شده در زاهدان ذخایر مس که گفته می‌‍شود معادن بزرگی است.

سهمیه سوخت‌ این افراد قطع می شود

او افزود: در حقیقت آن طور که گفته می‌شود حجم معادن مسی که در زاهدان کشف شده از معادن مس سرچشمه هم بیشتر است و در حال حاضر در زاهدان مشغول به کار هستند.

شهریاری در توضیح اینکه کدام شرکت‌‎ها برای بهره‌برداری از معادن مس زاهدان وارد این استان شدند؟ تصریح کرد: در حقیقت بخش خصوصی و دولتی به دنبال اکتشاف و استخراج از معادن مس استان زاهدان هستند البته شرکتی هم در منطقه تاسیس کردند که از خام فروشی جلوگیری شود. نکته حائز اهمیت این است که استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به بهره‌برداری، سودرسانی و تاثیر آن بر اقتصاد استان امیدوار بود اما باید نتیجه نهایی را مشاهده کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه از طرف دولت کدام نهاد وارد معادن زاهدان شده است؟ خاطرنشان کرد: وزارت صمت برای بهره برداری از معادن مس وارد زاهدان شده است.

شهریاری درباره مراحل استخراج از معادن مس زاهدان یادآور شد: اکتشاف شروع شده و به زودی استخراج خواهیم داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی