روسیه صدرنشین خریداران مسکن؛

روس‌ها بازار مسکن دبی​ را زیرورو کردند!

کدخبر: ۵۹۵۸۶۰
اقتصادنیوز: داده‌های آماری نشان می‌دهد که روس‌ها پس از تحریم‌ها که باعث شد سرمایه‌گذاری در کشورهای غربی را متوقف کنند، خرید ملک در دبی را به شدت افزایش داده‌اند و قیمت‌ها را در امارات به سطوح بی‌سابقه رسانده‌اند.
روس‌ها بازار مسکن دبی​ را زیرورو کردند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم به نقل از راشاتودی، شبکه خبری بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داد که روس‌ها در صدر فهرست خریداران املاک و مستغلات از سازنده بزرگ دبی قرار گرفتند و این یعنی تقاضا برای ملک در امارات همچنان بالاست.

شرکت املاک اِمار Emaar Properties که بزرگترین شرکت املاک و مستغلات در دبی است و حدود 30 درصد از کل پیش‌فروش املاک این شهر را به خود اختصاص داده است، فاش کرد که اتباع روسیه بزرگترین بخش این بازار را نمایندگی می‌کنند. این شرکت اما درصد دقیقی را مشخص نکرده است.

این رسانه همچنین اعلام کرد که داده‌های آماری نشان می‌دهد که روس‌ها پس از تحریم‌ها که باعث شد سرمایه‌گذاری در کشورهای غربی را متوقف کنند، خرید ملک در دبی را به شدت افزایش داده‌اند و قیمت‌ها را در امارات به سطوح بی‌سابقه رسانده‌اند.

به گفته سارا بوتروس، تحلیلگر مؤسسه سی‌آی کپیتال CI Capital، سرمایه گذاران روسی حدود 12 درصد از خریداران این شرکت را در سال جاری میلادی شامل می‌شوند. برای مقایسه روسیه در سال 2022 رتبه دوم و در سال 2020 رتبه نهم را کسب کرده بود.

وی گفت: ما پیش بینی می‌کنیم که جریان‌های (سرمایه‌گذاری) روسیه تا پایان سال جاری قوی باقی بماند. این عمدتا به دلیل جذابیت بخش لوکس در دبی است که در آن بازده اجاره بسیار بالا و هزینه‌های سرمایه گذاری پایین است.

بر اساس این گزارش، شرایط ترجیحی مانند عدم وجود مالیات بر درآمد اجاره و بازده اجاره بالاتر، روس‌های ثروتمند را برای سرمایه‌گذاری در بخش املاک دبی جذب کرده است.

به گفته گروه مشاور املاک و مستغلات سی‌بی‌آرای CBRE Group، درآمد اجاره مسکن در این شهر از 6.75 درصد تا 7.25 درصد در سه ماهه دوم متغیر بوده است.

بازار املاک دبی در پی بحران همه‌گیری کرونا با هجوم اخیر خریداران جدید، مانند روس‌های ثروتمند که وجوه خود را برای محافظت از دارایی‌ها دربرابر تحریم‌ها به امارات منتقل کردند، در شرایط خوبی به سر می‌برد.

روس ها همچنین به عنوان خریداران خارجی املاک و مستغلات در ترکیه در ماه ژوئیه ظاهر شدند و حدود یک چهارم کل خانه‌های فروخته شده به خارجی ها را به خود اختصاص دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید