جدیدترین خبرها از دلارهای ایران در قطر/ دوحه خیال ایران را راحت کرد؟

کدخبر: ۶۰۴۷۵۱
اقتصادنیوز: رئیس‌کل بانک مرکزی قطر در دیدار اخیر خود با رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در مراکش اعلام کرد که به کلیه تعهدات خود با ایران درباره منابع ارزی آزاد شده پایبندیم.
جدیدترین خبرها از دلارهای ایران در قطر/ دوحه خیال ایران را راحت کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نخست وزیر قطر نیز پس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: درباره منابع ارزی ایران که در قطر است به توافق‌نامه امضا شده خود پایبند است.

فوری/ تل‌آویو موشک باران شد/ بلند شدن آژیر خطر در اسرائیل +جزئیات

امروز گروهی از جمهوری‌خواهان کنگره با ادعای حمایت مالی ایران از جنبش حماس، در تقلای جدید و انتخاباتی خود لایحه‌ای برای مسدودسازی دوباره پول‌های آزادشده ایران از بانک‌های کره جنوبی ارائه کردند؛ لایحه‌ای که با اظهارات و تعهدات مقامات قطری منافات دارد و دقیقا مشخص است جنبه انتخاباتی و داخلی دارد.

ایران از عربستان تقدیر کرد/ امیرعبداللهیان مواضع ضد اسرائیلی سعودی‌ها را ستود

در همین زمینه فرزین، رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان، هم چند روز قبل اعلام کرد: در راستای توافق‌مان با قطر، نحوه استفاده از منابع ارزی ایران در شش بانک ایرانی در این کشور مشخص است. تسریع این موضوع به منظور شروع کارسازی و پرداخت‌ها در هفته آینده مورد تاکید است.

منابع ارزی آزاد شده ایران در قطر از طریق سوئیفت و با گشایش‌های LC قابل استفاده است.

هم اکنون ارتباطات فنی بین بانک‌های قطری و شش بانک ایرانی در حال جریان است و بانک‌های عامل با برقراری این ارتباطات فنی، دستور پرداخت‌های لازم را ارسال و عملیاتی می‌کنند.

موضوعات مربوط به توسعه همکاری‌های بانکی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک پس از قطعیت انتقال شش میلیارد دلار به بانک‌های ایرانی در قطر، مورد تاکید دو کشور قرار گرفت.

شیخ بندر بن‌محمد بن سعود آل ثانی رئیس‌کل بانک مرکزی قطر هم تاکید کرد. شایعات مطرح شده درباره شش میلیارد دلار ایران در قطر توسط رسانه های آمریکایی، ارزش واقعی ندارد و بیشتر یک شوخی و بازی رسانه‌ای است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی