شکست دولت در واگذاری دارایی مازاد/ معاون رئیسی اعتراف کرد

کدخبر: ۶۰۵۵۰۶
اقتصادنیوز: رئیس سازمان برنامه و بودجه رشد اقتصادی در بهار را ۷.۸ درصد اعلام کرد و گفت: کمتر از ۱۰ همت واگذاری دارایی های مازاد در ۷ ماهه امسال محقق شده است.
شکست دولت در واگذاری دارایی مازاد/ معاون رئیسی اعتراف کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، داود منظور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نرخ رشد اقتصادی در سه ماهه اول سال جاری 7.8 درصد است، گفت: در تابستان هم اتفاق مشابهی رخ داده و تا دو ماه آینده اطلاعات حسابهای ملی در فصل تابستان نیز منتشر خواهد شد.

منظور گفت: با توجه به نهایی شدن برنامه هفتم در مجلس، تلاش میکنیم بودجه سال بعد با رویکردهای برنامه هفتم نهایی شود. امروز پیش نویس بودجه آماده شده و در دولت ارائه خواهد شد. بعد از رسیدگی به برنامه هفتم در مجلس مرحله اول بودجه به مجلس ارایه خواهد شد.

وی افزود: تا کنون تحقق منابع و درآمدها در 7ماه اول حدود 70 درصد بوده است و قدری از آنچه در بودجه پیش بینی شده فاصله داریم. چرا که بیش برآوردیهایی در بودجه ایجاد شده بود که در بودجه باید مدیریت شود. یکی از این موارد درآمدهای نفتی با 620 همت بوده که محقق نشده است. فرض بر این بوده که با قیمت 80 دلار حدود1.5 میلیون بشکه نفت صادر شود اما در بسیاری از ماهها قیمت فروش و میزان صادرات به خصوص در تابستان با بالا رفتن مصرف بنزین پایین تر بوده است.

منظور گفت: بنابراین یکی از جاهایی که منابع محقق نشده درآمدهای نفتی و مولدسازی داراییهاست.تجربه مولدسازی را از قبل نداشتیم یک‌هیئت ویژه در دولت مجلس، قوه قضاییه هر هفته تشکیل جلسه می‌دهد اما یک‌ چسبندگی به واگذاری دارایهای مازاد وجود دارد بر این اساس کمتر از 10 همت در هفت ماهه امسال از 104 همت مقرر واگذار شده است.

وی افزود: بر اساس اصل44 طی سنوات اخیر بسیاری از دارایی‌های دولت واگذار شده و از 100 همت تنها 25درصد در هفت ماهه محقق شده است. بر این اساس بودجه سال بعد واقع گرایانه خواهد بود.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی