نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی خلاف قانون است

کدخبر: ۶۰۶۹۵۹
اکوایران : رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران درباره نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی گفت: نرخ کرایه این تاکسی‌ها در ساعت اوج بسیار عجیب می‌شود و این مبالغ به هیچ عنوان منصفانه نیست و مصوبه شورای شهر تهران را ندارند برهمین اساس مبالغی که دریافت می‌شود کاملا خلاف نص صریح قانون است زیرا قیمت گذاری تاکسی‌ها وظیفه شورای شهر است.
نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی خلاف قانون است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران؛ جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران و با اشاره به نرخ گذاری تاکسی های اینترنتی گفت: اسنپ و تپسی تاکسی نیستند بلکه خودروهای شخصی هستند که بصورت برخط از طریق شرکت‌هایی که هیچ مجوزی از شهرداری تهران ندارند درحال فعالیت هستند.

وی ادامه داد : اینکه شهرداری باید بصورت برخط به شهروندان خدمت ارائه دهد درست است اما شخصی‌های اینترنتی نه در نوع فعالیت و نه در نرخ‌گذاری هیچ مجوز قانونی از شهرداری تهران ندارند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به نرخ کرایه تاکسی های اینترنتی گفت: نرخ کرایه این تاکسی ها در ساعت اوج بسیار عجیب می‌شود و این مبالغ به هیچ عنوان منصفانه نیست و مصوبه شورای شهر تهران را ندارند برهمین اساس مبالغی که دریافت می‌شود کاملا خلاف نص صریح قانون است زیرا قیمت گذاری تاکسی ها وظیفه شورای شهر است.

تشکری هاشمی گفت‌: برای حل این مشکل پیگیری هایی انجام شده است و رئیس شورا تاکید کرده تا در نشست هایی با وزارت صمت، وزارت کشور و وزارت ارتباطات که برخی از مجوزها را صادر می‌کند مشکلات را حل کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی