رصد بازار مسکن

چرا بازار کلنگی‌ها در تهران راکد شده است؟+جدول قیمت ها

کدخبر: ۶۰۹۸۰۸
اقتصادنیوز: رصد بازار واحدهای مسکونی کلنگی از رکود شدید در سمت تقاضای خرید این واحدها حکایت دارد.
چرا بازار کلنگی‌ها در تهران راکد شده است؟+جدول قیمت ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، بازار معاملات واحدها، خانه‌‌‌ها و آپارتمان‌‌‌های مسکونی کلنگی در مناطق مختلف شهر تهران ، پاییز امسال، درگیر وضعیت «رکود دو‌سویه» شده است.

از یک سو، در سمت عرضه، تمایل برای فروش کلنگی‌‌‌ها افزایش یافته است اما تقاضا برای خرید این واحدها در کمترین حالت قرار دارد، از سوی دیگر عرضه املاک کلنگی به بازار مشارکت در ساخت با سازنده بسیار کم شده است در حالی که سازنده‌‌‌ها عمدتا متقاضی مشارکت با مالکان در ساخت‌وساز هستند و تمایلی به خرید خانه‌‌‌های کلنگی ندارند.

 پیش‌تر بخشی از زمین‌های موردنیاز سازنده برای ساخت‌وساز از سوی سازنده‌‌‌ها خریداری می‌‌‌شد اما هم‌‌‌اکنون به دلیل وضعیت بازار مسکن و ساخت‌وساز و افت محسوس تقاضای خرید آپارتمان‌‌‌های نوساز، سازنده‌‌‌ها ترجیح می‌دهند به جای خواب هزینه هنگفت در زمین خریداری‌شده، اقدام به مشارکت در ساخت با مالکان کلنگی کنند. از سمت دیگر، مالکان کلنگی نیز بیشتر فروشنده شده‌‌‌اند و اغلب تمایلی به مشارکت ندارند. همین وضعیت بازار کلنگی‌‌‌ها را در فصل تهیه زمین برای ساخت یعنی پاییز، با رکود دو‌سویه روبه‌رو کرده است. در جدول زیر، مشخصات و قیمت پیشنهادی تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌های عرضه‌شده به بازار املاک کلنگی در مناطق مختلف شهر تهران درج شده است.

PQ8DRSQDAXY9

 
 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی