نقشه جدید مجلس برای وام مسکن/ اموال بفروشید، وام بدهید!

کدخبر: ۶۰۹۹۹۰
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: حوزه مسکن به یکی از چالش‌های جدی همه مردم به ویژه اقشار ضعیف و متوسط تبدیل شده، از این رو مصوب کردیم که افزایش سرمایه بانک مسکن از طریق مولد سازی زمین‌ها و دارایی‌های این بانک صورت گیرد تا تسهیلات بیشتری در حوزه مسکن به مردم پرداخت شود.
نقشه جدید مجلس برای وام مسکن/ اموال بفروشید، وام بدهید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس با اشاره به مصوبات امروز کمیسیون تلفیق در بخش عمرانی گفت: اعضای کمیسیون در بخش توسعه حمل و نقل عمومی و درون شهری مصوب کردند که ۵۰ درصد از منابع خرید، توسعه و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی از اتوبوس گرفته تا ون، تاکسی، مترو از طریق دولت تامین و ۵۰ درصد دیگر آن از طریق شهرداری‌ها تامین شود.

وی با اشاره به مصوبه کمیسیون در موضوع ساماندهی پرسنل شهرداری‌ها، گفت: در حال حاضر ما بیش از ۳۰۰ تا۳۵۰ هزار پرسنل در شهرداری‌ها داریم که در صف مقدس خدمت رسانی به مردم در ۱۴۰۰ شهر هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: پرسنل شهرداری‌ها با انواع و اقسام قراردادها مشغول به فعالیت هستند از این رو نحوه فعالیت این پرسنل متأسفانه قانون خاصی نداشته و تنها شهرداری تهران حائز قوانین برای اداره امور پرسنل است. از این رو کمیسیون مصوب کرد که وزارت کشور باید ظرف ۶ ماه آیین نامه این مسئله را تهیه کرده و در هیئت وزیران به تصویب برساند.

یوسفی با اشاره به مصوبه افزایش سرمایه بانک مسکن در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم، گفت: در حال حاضر یکی از دغدغه‌های مردم مربوط به دریافت تسهیلات مسکن چه در حوزه رهن و چه در حوزه خرید و فروش است.

وی با بیان اینکه حوزه مسکن به یکی از چالش‌های جدی همه مردم به ویژه اقشار ضعیف و متوسط تبدیل شده است، تاکید کرد: از این رو در کمیسیون مصوب کردیم که افزایش سرمایه بانک مسکن از طریق مولد سازی زمین‌ها و دارایی‌های این بانک صورت گیرد تا از این طریق تسهیلات بیشتری در حوزه مسکن به مردم پرداخت شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس بیان کرد: همچنین اعضای این کمیسیون به موضوع ادغام صندوق‌های لشکری و کشوری در لایحه برنامه هفتم توسعه رای منفی دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی