خبر مهم مجلس از متناسب سازی حقوق بازنشستگان

کدخبر: ۶۱۰۷۳۹
اقتصادنیوز: یک عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در جلسه امروز کمیسیون تصویب شد و این موضوع در جلسه علنی فردا مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.
خبر مهم مجلس از متناسب سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با اشاره به تصویب متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در جلسه امروز کمیسیون گفت که این موضوع در جلسه علنی فردا مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

ترمیم دستمزد 1402 به کجا رسید؟

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه هفتم گفت: در این جلسه پیشنهاد کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه هفتم به تصویب رسید که طبق آن منابع متناسب سازی از محل ماده ۱۲ قانون برنامه ششم تامین شده و همانند همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری متناسب سازی می شود لذا  متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به تصویب رسید.

وی توضیح داد: طبق مصوبه امروز کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مقرر شد در سال اول برنامه هفتم در سال  ۱۴۰۳ متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم نیز ۳۰ درصد عملیاتی می شود. منابع این طرح از محل ماده ۱۲ قانون برنامه ششم تنفیذ از محل حکم ماده ۱۲ قانون برنامه ششم خواهد بود؛ این موضوع فردا در دستور کار صحن علنی قرار می‌گیرد. 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: همچنین وزارت تعاون مکلف است با هماهنگی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان سازمان موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان را اجرا کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی