در بودجه ۱۴۰۳

فوری/ سقف پاداش پایان خدمت کارکنان در ۱۴۰۳ اعلام شد

کدخبر: ۶۱۱۵۵۲
اقتصادنیوز: در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۳ سقف پاداش پایان خدمت کارمندان و کارکنان دولت مبلغ ۵۲۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.
فوری/ سقف پاداش پایان خدمت کارکنان در ۱۴۰۳ اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در لایحه بودجه ۱۴۰۳ پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۵/۲/۲۶ و پاداش پایان خدمت کارکنان مشمول ماده (۱۰۷) قانون مدیریت خدمات کشوری با احتساب فوق العاده بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مذکور مقامات، روسا، مدیران و کارکنان کلی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱ قانون برنامه هفتم توسعه و همچنین وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی در ازای هر سال خدمت حداکثر تا ۳۰ سال و تا سقف ۵۲۰ میلیون تومان خواهد بود. اعمال این بند برای نیروی مسلح با رعایت تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

همچنین به موجب لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۳ بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مکلفند در سقف اعتبارات مصوب مربوط به جانبازان و آزادگان معسر غیر حالت اشتغال فاقد شغل و درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نیستند، افراد تحت تکفل قانونی جانبازان متوفی فاقد شغل و درآمد و رزمندگان معسر فاقد شغل و درآمد و معلولان شدید و خیلی شدید فاقد شغل و درآمد، کمک معیشت ماهانه که میزان آن در چارچوب آیین نامه اجرایی مصوب هیات وزیران تعیین می‌شود، پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، در اجرای ماده ۱۶ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز امتیاز کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد موضوع بند ۴ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری شاغلین به ترتیب ۲۹۰۰ و ۱۷۸۰ و برای بازنشستگان به ترتیب ۲۸۵۰ و ۱۷۵۰ و معادل ریالی امتیاز مذکور مشمولان ماده ۱۶ قانون فوق الذکر تعیین می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید