وام ودیعه مسکن به 325 هزار مستاجر رسید/ رشد 40 درصدی تسهیلات فرزندآوری

کدخبر: ۶۱۱۶۰۴
اقتصادنیوز: مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی با اعلام اینکه طی ۹ ماهه امسال ۳۲۵ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده‌اند، گفت: تسهیلات فرزندآوری به 491 هزار متقاضی پرداخت شدهکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۴۰ درصد داشته است.
وام ودیعه مسکن به 325 هزار مستاجر رسید/  رشد 40 درصدی تسهیلات فرزندآوری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ مهدی صحابی، مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان ماه امسال جمعا ۵۵۰ هزار متقاضی تسهیلات ازدواج مبلغ ۱۱۲.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۲۷ درصد داشته است.

وی میزان تحقق تکلیف تعیین شده برای شبکه بانکی در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج در ۹ ماهه امسال را ۱۱۴ درصد اعلام کرد و افزود:‌ کل تکلیف شبکه بانکی برای پرداخت تسهیلات ازدواج درسالجاری ۱۴۴ هزار میلیارد تومان است و شبکه بانکی در ۹ ماهه امسال باید ۹۷.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌کرد که با تلاش شبکه بانکی و پیگیری های مستمر بانک مرکزی تاکنون ۱۱۲.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی میزان پرداخت تسهیلات فرزند آوری در ۹ ماهه امسال را هم ۳۰.۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این تسهیلات به ۴۹۱ هزار متقاضی پرداخت شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۴۰ درصد داشته است.

صحابی میزان پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در این مدت را  ۱۹.۱ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : طی ۹ ماهه امسال تعداد ۳۶۹ هزار متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه مسکن اقدام به تشکیل پرونده کردند که ۳۲۵ هزار نفر موفق به دریافت این تسهیلات شده اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید