در لایحه بودجه ۱۴۰۳؛

دولت برای حساب‌های غیرتجاری سقف تعیین کرد

کدخبر: ۶۱۱۶۴۲
اقتصادنیوز: براساس لایحه بودجه سال آینده میزان واریز به حساب‌های بانکی غیرتجاری سقف‌دار می‌شود.
دولت برای حساب‌های غیرتجاری سقف تعیین کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۴۰۳ عوارض و مالیات مربوطه به عوارض و مالیات است. در بند ذ این تبصره تاکید شده است: در صورتی که جمع مبلغ و دفعات واریز به حساب‌های غیرتجاری هر شخص حقیقی در هر ماه، از جمع مبلغ و دفعات واریزی که تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ که توسط شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود، بیشتر باشد، اثبات درآمدی نبودن تراکنش‌ها و ارائه اسناد و مدارک برعهده صاحب حساب می‌شود.

آخرین برنامه بانک مرکزی برای نرخ سود بانکی/ علت انحلال کانون صرافان اعلام شد +فیلم

منظور از حساب غیرتجاری، حسابی است که نزد سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان حساب مرتبط با فعالیت مودث ثبت نشده باشد. جمع مبلغ و دفعات واریز ذکر شده در مورد حساب‌های با ویژگی متفاوت، می‌تواند متفاوت باشد.

فوری/ افزایش مالیات در سال جدید/ نرخ جدید مالیات اعلام شد

بخش اول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مشتمل بر ۷ فصل شامل احکام سقف منابع، سقف درآمد و تراز عملیاتی سقف واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، سقف واگذاری دارایی‌های مالی، منابع هدفمندسازی یارانه‌ها و مفروضات پیش‌بینی منابع و مصارف بودجه، منتشر شد.

منابع عمومی دولت در لایحه بودجه با رشد ۱۶.۷ درصدی به ۲۴۲۹ هزار میلیارد تومان و درآمدهای پایدار نیز با رشد ۴۱.۹درصدی به ۱۴۹۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید