وعده جدید یک مقام نفتی برای تولید نفت

کدخبر: ۶۱۵۴۹۷
​اقتصادنیوز: مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت گفت: قرار است شرکت ملی نفت ۵.۵ میلیون بشکه تولید نفت داشته باشد که ۹۰۰ هزار بشکه از محل ازدیاد برداشت خواهد بود.
وعده جدید یک مقام نفتی برای تولید نفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سید مهدیا مطهری، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت امروز در نشست خبری دومین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری و افزایش تولید دانش‌بنیان در زنجیره ارزش صنعت نفت (پتروتک) گفت: قرار است شرکت ملی نفت ۵.۵ میلیون بشکه تولید نفت داشته باشد که ۹۰۰ هزار بشکه از محل ازدیاد برداشت خواهد بود و این موضوع به رشد اقتصادی کمک زیادی خواهد کرد اما باید توجه داشت که لازمه این موضوع فناوری است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت با بیان این‌که حمایت از نخبگان و تولید بار اول نشان‌دهنده این است که شاخص زیست بوم در کشور فعال است اظهار کرد: این فرصت را داشته‌ایم که از بازیگران زیست بوم استفاده کنیم و امیدواریم که این مساله به افزایش تولید کمک کند.

وی اضافه کرد: افزایش تولید به رشد اقتصادی کمک می‌کند و تلقی ما از دانش بنیان‌ها نیز این است که از فناوری پیشرفته برای بهبود بهره‌وری استفاده کنیم تا هزینه و زمان تولید کاهش و میزان کیفیت افزایش یابد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی با اشاره به برنامه‌های هوشمندسازی تصریح کرد: از این طریق باید ۱۵ میدان نفتی و گازی با مفهوم دیجیتال هوشمند شده و ایجاد ارزش افزوده کند. همچنین بازار کارآفرینی برای نخبگان در حوزه IT فراهم شود.

مطهری با بیان این‌ که براساس مطالعات جهانی صورت گرفته، هوشمندسازی منجر به افزایش تولید، کاهش هزینه و مصرف انرژی می‌شود، اظهار کرد: آمریکا با استفاده از هوشمندسازی موفق شده تا روزانه ۱۳ میلیون بشکه نفت تولید کند که بیشتر این میزان تولید نفت از منابع نامتعارف بوده است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از هوش مصنوعی در بحث اندازه‌گیری تصریح کرد: در شرکت‌های بین‌المللی با تقویت این مفهوم شاهد جهش تولید نفت هستیم.

به گفته مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی در حال حاضر زیست بوم در کشور ما ایستا بوده و لازم است که به سمت پویایی و داینامیک‌ شدن حرکت کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی