سرپرست معاونت توسعه بازرگانی:

کاهش عوارض صادراتی پیاز و گوجه فرنگی

کدخبر: ۶۲۰۹۱۴
اقتصادنیوز:، احمد خانی نوذری، سرپرست معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از کاهش عوارض صادراتی پیاز و گوجه فرنگی زراعی خبر داد.
کاهش عوارض صادراتی پیاز و گوجه فرنگی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرپرست معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از کاهش عوارض صادراتی پیاز و گوجه فرنگی زراعی خبر داد.

احمد خانی نوذری افزود: این معاونت در نامه‌ای خطاب به رییس سازمان توسعه تجارت کاهش عوارض صادراتی پیاز و گوجه فرنگی را خواستار شد.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به افزایش نسبی تولید محصولات پیاز و گوجه فرنگی در کشور و همچنین در جهت تعادل بخشی به میزان تولید، مصرف و قیمت در بازار و کمک به تولید کنندگان و پایداری تولید و صادرات محصولات موصوف، عوارض صادراتی پیاز از ۱۰۰ درصد به ۴۰ درصد و عوارض صادراتی گوجه فرنگی زراعی از ۵۵ درصد به ۳۰ درصد قیمت پایه صادراتی کاهش یافت.

خانی نوذری تصریح کرد: پیش از این در آذر سال جاری در راستای اجرای تصمیم های ستاد تنظیم بازار، به منظور تعادل بخشی به بازار و کنترل قیمت پیاز، عوارض صادراتی پیاز به میزان ۱۰۰ درصد و گوجه فرنگی به میزان ۵۵ درصد پایه صادراتی تعیین شده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی