گزارش «اقتصادنیوز» از بازار دلار؛

واگرایی منفی در بازار دلار/ پیش بینی قیمت دلار امروز 20 دی

کدخبر: ۶۲۱۲۳۴
اقتصادنیوز: تحلیل‌گران فنی معتقدند قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومان گرفتار واگرایی منفی شده است.این اتفاق نشان می دهد که بازار بازار دلار اشباع خرید شد.
واگرایی منفی در بازار دلار/ پیش بینی قیمت دلار امروز 20 دی

به گزارش اقتصادنیوز، برخی از معامله گران مدعی هستند که روند صعودی قیمت دلار در معاملات پشت خطی سه شنبه شب هرات تداوم داشته و اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده به کانال ۵۱ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که دیروز  نرخ دلار هرات از مرز ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان بالا رفت و به ۵۰ هزار و ۷۵۰ تومان رسید.

 در تهران هم نرخ دلار با ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان شروع به کار کرد و عصر در حول و حوش ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. البته در بازار پشت خطی برخی می گفتند که دلار  تهران به ۵۱ هزار و ۴۳۰ تومان رسید.

قیمت درهم امارات هم در روز سه شنبه با گپ مثبت ۵۰ تومانی در کانال ۱۴ هزار تومان و در ۱۴ هزار و ۲۰ تومان بازگشایی کرد و با افزایش ۱۰۰ تومنی در ۱۴ هزار و ۱۲۰ تومان بسته شد. در مجموع قیمت درهم نسبت به روز دوشنبه ۱۵۰ تومان افزایش داشت که عدد قابل توجهی است.

به عقیده معامله‌گران اگر قیمت دلار هرات امروز بالای ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت دهد این احتمال وجود دارد که روند صعوی ان ادامه یابد. 

تحلیل‌گران فنی معتقدند قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومان گرفتار  واگرایی منفی شده است.این اتفاق نشان می دهد که بازار بازار دلار اشباع خرید شد. برخی از پیشکسوت های بازار می گویند که اشباع خرید به زودی تخلیه خواهد شد و قیمت باید اطلاح بدهد.

تکنیکالیست ها معتقدند برای اصلاح قیمت دلار اولین مرز حمایت ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان و بعدی ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان خواهد بود که قیمت می‌تواند نسبت به این اعداد واکنش دهد. البته برخی هم می گویند نرخ حواله درهم این روز ها لیدر بازار دلار شده و بازیگران ارزی تهران و هرات از دبی خط می گیرند. 

خبر مرتبط
حباب خطرناک در بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه امروز 20 دی

اقتصادنیوز:‌.فعالان بازار می‌گویند که بازار سکه در وضعیت خطرناکی است. بر همین اساس بررسی‌ها نشان می‌دهد که حباب سکه هر روز ۲۰۰ هزار تومان بیشتر شده است و در روز سه‌شنبه به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید