بذرپاش در حاشیه جلسه هیأت دولت:

سامانه جدید برای تنظیم قرارداد املاک راه‌اندازی شد​

کدخبر: ۶۲۲۸۲۵
وزیر راه و شهرسازی گفت: موجران و مستاجران می‌توانند با مراجعه به سامانه خودنویس به صورت رایگان از امکانات این سامانه برای دریافت کد رهگیری استفاده کنند.
 سامانه جدید برای تنظیم قرارداد املاک راه‌اندازی شد​

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز (۲۷ دی ماه) هیأت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: سامانه «خودنویس» در وزارت راه و شهرسازی راه اندازی شده است، که سامانه ثبت رایگان قراردادهای اجاره موجر و مستأجر است.

وی افزود: در خودنویس، موجرها و مستاجرها می‌توانند به راحتی و رایگان قراردادهای خود را تنظیم و ثبت کنند و شاهدها هم آن را امضا کنند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تاکنون در سامانه ۶۰ هزار قرارداد ثبت شده و کد رهگیری صادر شده است. طبیعتاً هنوز تبلیغات زیادی روی این سامانه نکرده‌ایم و در انتظار آن هستیم تا اشکالات آن را که به صورت طبیعی برای هر سامانه‌ای به وجود می‌آید، برطرف کنیم. امیدواریم کاربران بیشتری از این سامانه استقبال کنند. البته حدود ۲۰۰ هزار نفر در این سامانه حضور یافتند اما ۶۰ هزار قرارداد ثبت شده است.

وی در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده، تاکید کرد: در خصوص بازآفرینی بافت‌های فرسوده، عدد این بازآفرینی شهری به ۲۱۰ هزار واحد رسیده است. همچنین قراردادهای مسکن مهر که از دولت قبل به این دولت به ارث رسیده است، حدود ۲۴۰ هزار واحد مسکونی است که از این تعداد، بیش از ۱۱۳ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و به مردم تحویل شده است و کار با سرعت خوبی جلو می‌رود.

بذرپاش با اشاره به دیدار اخیرش با وزیر خارجه هند، خاطر نشان ساخت: در جلسه با وزیر خارجه هند مراحل نهایی مذاکرات در خصوص چابهار و توسعه بندر شهید رجایی این بندر انجام شد و توافق شد تا ظرف یک ماه آینده، قرارداد بین مدیران اجرایی به امضا برسد و امیدواریم که بتوانیم قرارداد چابهار را با طرف هندی به پایان برسانیم.

وزیر راه وشهرسازی اذعان کرد: با بهره برداری از راه آهن زاهدان - چابهار تا سال آینده، کریدور خوبی در این منطقه شکل خواهد گرفت. همچنین جلسه‌ای با رئیس جمهور در خصوص کریدورهای شمالی جنوبی و شرقی غربی کشور با اولویت‌راه آهن زاهدان - چابهار داشتیم که دستورات لازم برای همکاری دستگاه‌ها صادر شد.

بذرپاش در خصوص طرح جوانی جمعیت، گفت: در خصوص طرح جوانی جمعیت از مجلس خواستیم بار جدیدی به دولت تحمیل نکند تا بتوانیم قانون طرح جوانی جمعیت را به خوبی انجام دهیم زیرا تهیه زمین و زیرساخت‌ها کار دشواری است.

وی ادامه داد: امروز در نهضت ملی مسکن شاهدیم مسکن در حال ساخت، از یک میلیون و ۹۶۵ هزار واحد عبور کرده است و امیدواریم بتوانیم مسائلی را که قانون برای ما تکالیف کرده است، به خوبی انجام دهیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ تیر

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی