این خدمات دندانپزشکی مشمول بیمه می‌شوند

کدخبر: ۶۲۳۰۷۹
اقتصادنیوز: رییس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: براساس مصوبه جدید پوسیدگی، جرم گیری و ساخت دندان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
این خدمات دندانپزشکی مشمول بیمه می‌شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دکتر باقر شهنی‌زاده روز پنجشنبه در حاشیه پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی ایران در هتل المپیک درگفت و گویی افزود: آمار پوسیدگی دندان در کشور افزایش یافته است و دولت مصوباتی را در شورای عالی بیمه برای سنین کمتر از ۱۸ و بالاتر از آن تهیه کرده است و براساس طرح خدمات درمان بیمه ای، پوسیدگی، جرم گیری و ساخت دندان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وی افزود: مشکلات تغذیه ای و تامین بودجه درمان دندان ها باعث افزایش پوسیدگی در کشور شده است که باید غربالگری جدید و آمایش انجام شود تا در این زمینه نیز شاهد کاهش پوسیدگی دندان ها باشیم.

خبر مرتبط
خبر خوش درباره دندانپزشکی/ این خدمات تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به طرحی که در شورای عالی بیمه سلامت مطرح است، گفت: بر اساس این طرح، تمامی خدمات دندانپزشکی به جز ایمپلنت و ارتودنسی، تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار خواهد گرفت.رییس انجمن دندانپزشکان عمومی به دستاوردهای محققان ایرانی در بخش دندانپزشکی اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش های زیادی انجام شده که در زمینه دندانپزشکی موادی را تولید کنیم که در عرصه درمان موثر باشد، در زمینه تامین صندلی و یونیت و کمپرسور دندان پزشکی موفقیت‌های خوبی داشتیم و برخی شرکت های تولید کننده ایرانی از صادر کننده های مهم کشور هستند.

خبر مرتبط
وعده جدید درباره هزینه دندانپزشکی

اقتصادنیوز: مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: ارز دندانپزشکی تا همین اواخر ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی بود اما بدون قیمت گذاری. اکنون قیمت گذاری کالاهای دندانپزشکی انجام شد که در عرصه بازار نباید قیمت‌ها افزایش یابد.


شهنی‌زاده تصریح کرد: تعداد زیادی از ایرانیان خارج از کشور برای درمان دندان‌های خود به ایران می آیند چراکه در زمینه کیفیت درمان، موفق هستیم و این امر نشان دهنده فعالیت ارزشمند و ارائه خوب خدمات وزارت بهداشت برای خدمات با کیفیت است.

وی به کاهش مراجعه مردم به دندانپزشکان در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: کرونا یکی از بحران های جهانی بود که سلامت انسان ها را به خطر انداخت و مردم کمتر به دندانپزشکی مراجعه کردند که این مشکلات بسیاری را برای هموطنان ایجاد کرد.

رییس انجمن دندانپزشکان عمومی درمورد محورهای پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی توضیح داد: در این کنگره آموزش آکادمیک و نقش آن در موفقیت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد،آموزش‌های علمی براساس استانداردها بوده که باید متناسب با روش‌های نوین در درمان و همچنین آموزش های به روز باشد.

شهنی‌زاده ادامه داد: در این کنگره آموزش‌های اصلی به عنوان روش‌هایی برای درمان موثر در دندانپزشکی مطرح و بررسی می‌شود.

 پانزدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران (IGDA ۱۵) با عنوان «نقش آموزه های آکادمیک در موفقیت درمان» ۲۶ در هتل المپیک تهران گشایش یافت.

این کنگره تا ۲۹ دی ماه با حضور بیش از ۲۵۰۰ دندانپزشک عمومی از سراسر کشور و با ۲۰ امتیاز بازآموزی مداوم دندانپزشکان برگزار می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی