خبر مهم وزیر اقتصاد برای ادارات/ جزئیات ساماندهی بخشنامه‌های تجارت

کدخبر: ۶۲۶۷۷۲
اقتصادنیوز: وزیر اقتصاد و دارایی، گفت: در حوزه تجارت شاهد بوده‌ایم هر روز فعالان اقتصادی با یک ابلاغیه غافلگیر می‌شدند اما آیین‌نامه اجرایی در این زمینه به تصویب مجلس رسید و از هفته آینده اجرایی می‌شود.
خبر مهم وزیر اقتصاد برای ادارات/ جزئیات ساماندهی بخشنامه‌های تجارت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سیداحسان خاندوزی ظهر سه شنبه در جمع فعالان اقتصادی آذربایجان غربی با اشاره به وجود بخشنامه‌های یکباره برخی ادارات در حوزه تجارت طی سال‌های گذشته گفت: دولت با دستور رئیس جمهور و همراهی مجلس، مصمم به ساماندهی این وضعیت است و این امر را با قدرت پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه ما در حوزه تجارت شاهد بوده‌ایم که هر روز فعالان اقتصادی با یک ابلاغیه غافلگیر می‌شدند و این مساله در برخی موارد به سلیقه دستگاه‌های اجرایی نیز مرتبط بود، اظهار کرد: تمام تلاش دولت بر این بود که بتوانیم در این حوزه قاعده جایگزین سلیقه شده و همه چیز در نظام ضابطه مند و اطلاعات پیشینی یکسان اجرایی شود.

خبر مرتبط
موضع خاندوزی درباره معضل کالاهای رسوبی در گمرک

اقتصادنیوز: وزیر اقتصاد و دارایی گفت: میزان کالاهای موجود در گمرکات کشور ۵.۵ میلیون تن است، باتوجه‌به این رقم می‌توانیم بگوییم که مسئله رسوب آن‌طور که در رسانه‌ها یا از سوی برخی افراد به‌عنوان معضل جدی نمایش داده می‌شود، حاد نیست.

خاندوزی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر این امر اظهار کرد: مجلس هم قانون خوب در این خصوص تصویب کرد و ما نیز آئین نامه اجرایی این قانون را مصوب کرده‌ایم که از هفته آینده اجرایی می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: این امر در جلوگیری از بخشنامه‌های یکباره دستگاه‌های اجرایی و به هم زدن نظم کار تجار، اتفاق مبارک و مهمی است و می‌توان نظام مقررات زدایی اقتصادی کشور را به قبل و بعد این دوره تقسیم کرد.

خاندوزی گفت: دولت در این خصوص محکم ایستاده است و سعی می‌کند با اجرای این قانون، چشم انداز پیش بینی پذیری اقتصاد را در عمل هم محقق کند.

وی افزود: البته دولت سیزدهم در سال جاری اقدامات ارزنده‌ای در این خصوص انجام داده و در ۱۰ ماهه امسال، میزان بخشنامه‌های حوزه تجاری کشور نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته نصف شده ولی این رقم نیز باز زیاد است.

خاندوزی اضافه کرد: ما باید کاری کنیم که در مقابل فشار و تحریم خارجی بستری فراهم شود تا فعال اقتصادی ما از داخل دلگرم باشد و واژه تحریم داخلی را دیگر به کار نبرد.

رونمایی از اطلس سرمایه گذاری در کشور

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: اتفاق مهم دیگری که در راستای ارتقای شاخص‌های اقتصادی به ویژه در حوزه سرمایه گذاری به همت دولت سیزدهم شکل گرفته، رونمایی از اطلس سرمایه گذاری با نگاه به ظرفیت‌های سرمایه گذاری در هر نقطه از کشور است.

خاندوزی ادامه داد: بسیاری از سرمایه گذاران کشور در انتخاب بهینه محل سرمایه گذاری تقاضا داشتند ولی پاسخی در این خصوص وجود نداشت که با تهیه این اطلس، این مشکل می‌تواند برطرف شود.

وی گفت: امیدواریم با اجرای این اطلس، در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد تا زمینه ارتقای شاخص‌های این بخش در همه نقاط کشور فراهم شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی