خبر بد برای متقاضیان پژو پارس/ ایران خودرو فیتیله تولید را پایین کشید

کدخبر: ۶۲۸۱۷۲
اقتصادنیوز: بازگشت انواع پژو پارس به سبد محصولاتی ایران خودرویی ها می تواند ورق تولید و عرضه این گروه خودرویی را برگرداند و شاهد صعودی شدن نمودار تولید و عرضه این خانواده باشیم.
خبر بد برای متقاضیان پژو پارس/ ایران خودرو فیتیله تولید را پایین کشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ایران خودرویی ها برآورد کردند در سه ماهه پایانی سال جاری تولید حدود 54 هزار و 500 دستگاه را در دستورکار دارند. این خودروساز همچنین پیش بینی از فروش این خانواده پُر طرفدار خودرویی در فصد زمستان امسال ارائه داده است.

خبر مرتبط
مردم محصول جذاب این خودروساز را پس زدند/ قیمت بلای جان شد

اقتصادنیوز: تیر کرمان موتور برای فروش پیکاپ T8 به سنگ خورده و این خودروساز خصوصی تنها توانست 6 دستگاه پیکاپ T8 را روی تابلوی بورس کالا بفروش برساند.

پیش بینی آبی های جاده مخصوص از فروش گروه پژو در بازه زمانی یاد شده حول و حوش 55 هزار و 400 دستگاه است.

چنانچه برآوردی که مدیران ایران خودرو از تیراژ تولید و فروش خانواده پژو به طور میانگین در سه ماهه پایانی سال جاری ارائه دادند را با میانگین تولید این خانواده خودرویی در 9 ماهه سال جاری مقایسه کنیم، متوجه می شویم خودروساز کیلومتر 14 جاده مخصوص قصد دارد تا فیتیله تولید سبد محصولاتی خود با برند پژو را پایین بکشد.

آبی های جاده مخصوص تا پایان آذر 1402 به طور میانگین حدود 23 هزار و 200 دستگاه انواع پژو را در خطوط تولید خود تکمیل کردند. اما میانگین تولید خانواده پژو در فصل زمستان با توجه به پیش بینی تولید ایران خودرویی ها تیراژی حدود 18 هزار و 200 دستگاهی را به طور میانگین برای سه ماهه پایانی سال جاری در نظر گرفتند.  مقایسه این دو عدد از افتی بیش از 21 درصدی میانگین تولید برآرود شده در بازه سه ماهه زمستان امسال به نسبت میانگین 9 ماهه تولید خانواده پژو پارس حکایت می کند.

خبر مرتبط
اطلاعیه فوری سامانه یکپارچه برای متقاضیان خودرو خارجی

اقتصادنیوز: ثبت نام خودروهای وارداتی جدید جهت عرضه خودروهای مازاد وارداتی فروش فوری با زمان تحویل حداکثر سه ماه تا ساعت 15 امروز 24 بهمن ماه به اتمام می‌رسد.

این اتفاق در فروش خانواده پژو نیز در بازه زمانی یاد شده خواهد افتاد. خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص تا پایان فصل پاییز 1402 در مجموع به طور میانگین ماهانه 23 هزار و 700 دستگاه از اعضای خانواده پژو را برای متقاضین فاکتور کردند.

اما پیش بینی ایران خودرویی ها برای فروش خانواده پژو در بازه سه ماهه به طور میانگین حول  و حوش 18 هزار و 500 دستگاهی را نشان می دهد.

بنابراین شاهد افت فروش نزدیک به 22 درصدی گروه پژو در میانگین فروش فصل زمستان در قیاس با میانگین فروش 9 ماهه این خانواده خودرویی هستیم.

کاهش تولید و فروش گروه پژو در بازه سه ماهه امسال می تواند خبر بدی برای بازار خودرو باشد. خانواده پژو از خانواده های محبوب در بازار خودرو است بنابراین خریداران این خودرو به نوعی با این خبر مایوس شدند. تنها نقطه امید درباره فروش گروه پژو این است که به نظر می رسد برآرود مدیران ایران خودرو درباره تولید و فروش این خانواده خودرویی با برنامه تولید ایران خودرویی ها مبنی بر حذف پژو پارس تنظیم شده است. حالا که ایران خودرویی ها قصد دارند پژو پارس را در سبد محصولاتی خود حفظ کنند این اتفاق می تواند تیراژ تولید و فروش خانواده پژو را افزایش دهد.

بنابراین این امیدواری وجود دارد که بازگشت انواع پژو پارس به سبد محصولاتی ایران خودرویی ها می تواند ورق تولید و عرضه این گروه خودرویی را برگرداند و شاهد صعودی شدن نمودار تولید و عرضه این خانواده خودرویی محبوب در سبد محصولاتی ایران خودرویی ها باشیم.    

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی