مردم محصول جذاب این خودروساز را پس زدند/ قیمت بلای جان شد

کدخبر: ۶۲۸۲۹۸
اقتصادنیوز: تیر کرمان موتور برای فروش پیکاپ T8 به سنگ خورده و این خودروساز خصوصی تنها توانست 6 دستگاه پیکاپ T8 را روی تابلوی بورس کالا بفروش برساند.
مردم محصول جذاب این خودروساز را پس زدند/ قیمت بلای جان شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، فروش بورسی پیکاپ T8 شکست خورد و متقاضیان ترجیح دادند از فرصتی که کرمان موتور در اختیارشان قرار داد، استفاده نکنند.

این خودروساز خصوصی از پیش اعلام کرده بود تا در روز ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ عرضه پیکاپ T8 را روی تابلوی بورس کالا در دستور کار دارد.

خبر مرتبط
خبر بد برای متقاضیان پژو پارس/ ایران خودرو فیتیله تولید را پایین کشید

اقتصادنیوز: بازگشت انواع پژو پارس به سبد محصولاتی ایران خودرویی ها می تواند ورق تولید و عرضه این گروه خودرویی را برگرداند و شاهد صعودی شدن نمودار تولید و عرضه این خانواده باشیم.

آنطور که کرمان موتوری ها اعلام کرده بودند قرار بود ۱۰۰ دستگاه از این خودروی پیکاپ روی تابلوی بورس کالا عرضه شود. مدیران کرمان موتور از بورس کالا مجوز گرفته بودند تا چنانچه متقاضیان برای خرید این محصولشان صف کشیدند ۴۰۰ دستگاه دیگر پیکاپ T8 را در دسترس خریداران قرار دهند. 

خبر مرتبط
عرضه کیا سراتو و کیا اپتیما جدید به بازار خودرو

اقتصادنیوز: فردا کیا سراتو GT و کیا اپتیما k5 عرضه خواهد شد، کیا سراتو وارداتی به پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتر تنفس طبیعی 150 اسب 196 نیوتن متر و همچنین جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک AT روی چرخ‌های جلو مجهز است.

بنابراین کرمان موتوری ها در مجموع آمادگی داشتند تا ۵۰۰ دستگاه از این محصول خود را به کمک اهرم بورس کالا واگذار کنند.

اما نتایج به دست آمده نشان می دهد تیر کرمان موتوری ها به سنگ خورده و این خودروساز خصوصی تنها توانست هشت دستگاه پیکاپ T8 را روی تابلوی بورس کالا بفروش برساند.

این اتفاق در حالی افتاد که متقاضیان می توانستند با پیش پرداخت ۱۰ درصدی از قیمت کارخانه ای این خودرو ( به جز مالیات و عوارض متعلقه) برای در اختیار گرفتن این خودرو اقدام کنند.

بررسی اطلاعات منتشر شده توسط کرمان موتور نشان می دهد این خودروساز قیمت پایه یک میلیارد و ۴۴۹ میلیون تومان را برای پیکاپ T8 اعلام کرده بود، بنابراین متقاضیان خرید این خودرو از مسیر بورس کالا می توانستند با پیش پرداخت حدود ۱۴۵ میلیون تومانی برای در اختیار گرفتن این خودرو اقدام کنند.

اما چرا هدیه کرمان موتور از سوی متقاضیان پس فرستاده شد؟

دلیل این مساله را باید در قیمت بازاری این خودرو جست و جو کرد.

پیکاپ T8 در حال حاضر با قیمتی حدود یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در بازار در دسترس متقاضیان قرار دارد اما قیمت کارخانه ای این خودرو با احتساب مالیات، عوارض و هزینه های متفرقه یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان تمام می شود.

بنابراین وقتی متقاضیان متوجه شدند که می توانند این خودروی پیکاپ را از بازار حدود ۸۰ میلیون تومان ارزان تر قیمت کارخانه خریداری کنند دیگر دلیلی ندیدند تا برای این محصول کرمان موتور به بورس کالا مراجعه کنند.

بی تردید اگر فاصله قیمتی مناسبی میان قیمت کارخانه ای و بازاری این خودرو وجود داشت، شاهد تشکیل صف برای خرید پیکاپ T8 از مسیر بورس کالا بودیم.

فراموش نکنیم محدودیت های اعمال شده مانند داشتن پلاک فعال و خرید خودرو در ۴۸ ماه گذشته از ایران خودرو و سایپا یا ۲۴ ماه گذشته از خودروسازان خصوصی هم جمع اندک متقاضیان را پریشان کرد.

6 خریدار پیکاپ T8 از مسیر بورس کالا می توانند خودروی خود را ۱۹ اردیبهشت سال آینده از کرمان موتور تحویل بگیرند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی